Mida teha, kui reaalajaline kaitse ei tööta?

Selles peatükis kirjeldatakse probleeme, mis võivad reaalajalise kaitse kasutamisel tekkida, ja nende tõrkeotsingut.

Reaalajaline kaitse on keelatud

Kui kasutaja on reaalajas kaitse kogemata keelanud, tuleb see uuesti aktiveerida. Reaalajas kaitse uuesti aktiveerimiseks valige programmi põhiaknas suvand Häälestus ning klõpsake suvandit Arvutikaitse > Failisüsteemi reaalajaline kaitse.

Kui reaalajalist kaitset süsteemi käivitamisel ei aktiveerita, on põhjuseks tavaliselt see, et suvand Luba failisüsteemi reaalajaline kaitse on keelatud. Veendumaks, et see valik on lubatud, minge jaotisse Täpsem häälestus (F5) ja klõpsake valikuid Tuvastusmootor > Failisüsteemi reaalajaline kaitse.

Kui reaalajaline kaitse ei tuvasta ega puhasta sissetunge

Kontrollige, kas arvutis pole installitud muid viirusetõrjeprogramme. Kui korraga on installitud kaks viirusetõrjeprogrammi, võivad need omavahel konflikti sattuda. Soovitame enne ESET-i installimist teised viirusetõrjeprogrammid süsteemist desinstallida.

Reaalajaline kaitse ei käivitu

Kui reaalajalist kaitset süsteemi käivitamisel ei aktiveerita (ja suvand Luba failisüsteemi reaalajaline kaitse on lubatud), võivad selle põhjuseks olla konfliktid teiste programmidega. Probleemi lahendamiseks looge SysInspectori logi ja edastage see analüüsimiseks ESET-i tehnilisele toele.