Ennetamine

Kui töötate oma arvutiga ja eriti kui sirvite Interneti-lehekülgi, pidage meeles, et mitte ükski viirustõrjesüsteem maailmas ei suuda täielikult välistada tuvastamiste ja kaugrünnakute ohtu. Maksimaalse kaitse ja mugavuse tagamiseks on oluline kasutada viirustõrjelahendust korralikult ja pidada kinni mõnest kasulikust reeglist.

Uuendage regulaarselt

ESET LiveGrid®-i statistika kohaselt luuakse iga päev tuhandeid uusi unikaalseid sissetunge selleks, et olemasolevatest turvameetmetest mööda pääseda ja tuua nende autoritele kasu – kõik teiste kasutajate kulul. ESET-i uuringulabori spetsialistid analüüsivad neid ohte iga päev ning valmistavad ette ja väljastavad uuendusi, et jätkuvalt parandada meie kasutajate kaitstuse taset. Nende uuenduste maksimaalse efektiivsuse tagamiseks on oluline, et uuendused oleksid süsteemis korralikult seadistatud. Lisateavet uuenduste konfigureerimise kohta leiate jaotisest Uuenduse häälestus.

Laadige turvapaketid alla

Ründetarkvara autorid kasutavad tihti erinevaid süsteemi nõrkusi, et suurendada ründeprogrammi efektiivsust. Sellepärast jälgivad tarkvarafirmad tähelepanelikult oma rakendustes nõrkuste ilmnemist, et välja lasta tarkvara uuendusi, mis korrapäraselt kõrvaldaksid potentsiaalsed ohud. Oluline on need tarkvara uuendused väljaandmise korral alla laadida. Microsoft Windows ja veebibrauserid nagu Internet Explorer on kaks näidet programmidest, millele väljastatakse korrapäraselt turvauuendusi.

Tähtsast teabest varukoopia tegemine

Ründevara kirjutajad ei hooli tavaliselt kasutaja vajadustest ja ründevara programmide aktiivsus põhjustab tihti operatsioonisüsteemi täieliku talitlushäire ning oluliste andmete tahtliku kahjustuse. Oluline on regulaarselt oma olulisi ja tundlikke andmeid varundada välisele allikale, nagu DVD või väline kõvaketas. Sellised ettevaatusabinõud teevad süsteemi rikke korral teie andmete taastamise lihtsamaks ja kiiremaks.

Kontrollige oma arvutit regulaarselt viiruste suhtes

Rohkemate tuntud ja tundmatute viiruste, usside, Trooja hobuste ja juurkomplektide tuvastamisega tegeleb failisüsteemi reaalajalise kaitse moodul. See tähendab, et iga kord faili juurdepääsemisel või avamisel kontrollitakse sellel ründevara tegevust. Soovitame kord kuus käivitada tervikliku arvutikontrolli, sest ründevarasid on erinevaid ja tuvastusmootor uuendab end iga päev.

Järgige põhilisi turvareegleid

See on kõige kasulikum ja kõige efektiivsem reegel – olge alati ettevaatlik. Tänapäeval nõuavad paljud sissetungimised kasutaja sekkumist nende käivitumiseks ja levimiseks. Kui olete uusi faile avades ettevaatlik, säästate märkimisväärselt aega ja pingutusi, mis tuleks vastasel juhul teha sissetungimiste kõrvaldamiseks. Siin on mõned kasulikud näpunäited:

Ärge külastage kahtlasi mitmete hüpikteadete ja vilkuvate reklaamidega veebilehti.

Olge ettevaatlik vabavara programme, koodeki pakette jm installides. Kasutage ainult usaldusväärseid programme ja külastage ainult usaldusväärseid Interneti veebisaite.

Olge meilimanuseid avades ettevaatlik, eriti massteadete ja tundmatutelt saatjatelt saadetud teadete korral.

Ärge kasutage administraatorikontot oma arvutiga igapäevaseks töötamiseks.