Kontrolli edenemine

Kontrolli edenemine näitab kontrolli praegust olekut ja teavet failide arvu kohta, milles tuvastati ründeprogramme.


note

On tavaline, et mõnesid faile, nagu näiteks parooliga kaitstud failid või üksnes süsteemi jaoks kasutatavad failid (tavapäraselt pagefile.sys ja teatavad logifailid), ei ole võimalik kontrollida. Lisateavet leiate meie teabebaasi artiklist.


note

Kuidas ajastada arvuti iganädalane kontroll

Regulaarse toimingu ajastamise teavet lugege peatükist Kuidas ajastada arvuti iganädalane kontroll.

Kontrolli edenemine– edenemisriba näitab juba kontrollitud objektide olekut võrreldes kontrollimist ootavate objektidega. Kontrolli edenemise olek tuletatakse kontrollitavate objektide koguarvust.

Sihtmärk– hetkel kontrollitud objekti nimi või asukoht.

Leitud ohud–näitab kontrollimisel kontrollitud failide, tuvastatud ohtude ja puhastatud ohtude koguarvu.

Peata– peatab kontrolli.

Jätka– see suvand on nähtav siis, kui kontrolli edenemine on peatatud. Kontrolli jätkamiseks klõpsake nuppu Jätka.

Lõpeta– lõpetab kontrolli.

Keri kontrollilogi– kui lubatud, kerib kontrollilogi automaatselt allapoole uute kirjete lisandumisel, nii et uusimad kirjed on nähtavad.


note

Klõpsake luubil või noolel, et kuvada hetkel käiva kontrolli üksikasjad. Saate teha paralleelselt ka teist kontrolli, klõpsates suvandit Kontrollige oma arvutit või Täpsemad skaneeringud > Kohandatud kontroll.

SCANNER_MAIN

Rippmenüü Toiming pärast kontrolli võimaldab määrata tehtava toimingu automaatselt pärast kontrolli lõpuleviimist.

Toiminguid ei tehta – kontrolli lõpulejõudmisel ei tehta ühtegi toimingut.

Väljalülitamine – arvuti lülitub kontrolli lõpulejõudmisel välja.

Taaskäivitamine – suleb kõik töötavad programmid ja taaskäivitab arvuti kontrolli lõpulejõudmisel.

Taaskäivita vajaduse korral – arvuti taaskäivitub ainult siis, kui see on vajalik tuvastatud ohtude puhastamiseks.

Sunnitud taaskäivitamine – kõigi avatud programmide sunnitud sulgemine kasutajaga suhtlemist ootamata ja arvuti taaskäivitamine pärast kontrolli lõppu.

Vajaduse korral sunnitud taaskäivitamine – arvuti taaskäivitub ainult siis, kui see on vajalik tuvastatud ohtude puhastamiseks.

Unerežiim – salvestab teie seansi ja lülitab arvuti vähese energiatarbimisega olekusse, et saaksite tööd kiiresti jätkata.

Talveuni – võtab kõik RAM-il töötavad üksused ja teisaldab need spetsiaalsesse faili kõvakettal. Arvuti lülitub välja, kuid jätkab järgmisel sisselülitamisel tööd viimasest olekust.


note

Une- või talveunetoimingud on saadaval arvuti Power & unerežiimi sätete või arvuti või sülearvuti võimaluste põhjal. Pidage meeles, et arvuti töötab ka siis, kui see on unerežiimis. Töötavad selle põhifunktsioonid ja arvuti kasutab ka energiat, kui see töötab aku jõul. Aku kasutusea säästmiseks, näiteks kui liigute kontorist väljaspool, soovitame kasutada talveunerežiimi.

Valitud toiming algab pärast kõikide töötavate kontrollide lõpetamist. Kui valite Sule või Taaskäivita, kuvatakse kinnitusdialoogi aknas 30-sekundiline stardiloendus (taotletud toimingu desaktiveerimiseks valige Loobu).