Kohandatud kontrolli käivitaja

Põhimälu, võrgu ning ketta kindlate osade (mitte terve ketta) kontrollimiseks saate kasutada kohandatud kontrolli. Selleks klõpsake valikuid Täpsemad kontrollid > Kohandatud kontroll ja valige konkreetsed sihtmärgid kausta- või puustruktuurist.

Profiili, mida kasutatakse konkreetsete sihtmärkide kontrollimiseks, saate valida rippmenüüst Profiil. Vaikeprofiil on Smart-kontroll. Olemas on veel kolm eelmääratletud kontrolliprofiili nimega Süvakontroll, Kontekstimenüü kontroll ja Arvuti kontroll. Need kontrolliprofiilid kasutavad teistsuguseid ThreatSense’i parameetreid. Saadavalolevad suvandid on kirjeldatud suvandites Täpsem häälestus (F5) > Tuvastamismootor > Ründevarakontrollid > Kontroll nõudmisel > ThreatSense’i parameetrid.

Kausta (puu) struktuur sisaldab ka kindlaid kontrollimise sihtmärke.

Põhimälu – kontrollib kõiki põhimälu poolt praegu kasutatavaid protsesse ja andmeid.

Algkäivitussektorid/UEFI – kontrollib ründevara olemasoleu algkäivitussektorites ja UEFI-is. Lugege lähemalt UEFI kontrollimise kohta sõnastikust.

WMI andmebaas – kontrollib kogu Windows Management Instrumentation (WMI) andmebaasi, kõiki nimeruume, klassieksemplare ja kõiki atribuute. Otsib viiteid nakatunud failidele või andmetena manustatud tuvastamineründevarale.

Süsteemiregister – kontrollib kogu süsteemiregistrit, kõiki võtmeid ja alamvõtmeid. Otsib viiteid nakatunud failidele või andmetena manustatud tuvastamineründevarale. Tuvastuste puhastamisel jääb viide registrisse veendumaks, et olulisi andmeid ei läheks kaduma.

Kontrolli sihtmärgi (faili või kausta) juurde kiireks liikumiseks sisestage selle tee puustruktuuri all olevale tekstiväljale. Tee on tõstutundlik. Sihtmärgi kaasamiseks kontrolli, märkige puustruktuuris selle ruut.


note

Kuidas ajastada arvuti iganädalane kontroll

Regulaarse toimingu ajastamise teavet lugege peatükist Kuidas ajastada arvuti iganädalane kontroll.

SCAN_CUSTOM

Kontrolli puhastusparameetrid saate konfigureerida menüüs Täpsem häälestus (F5) > Tuvastusmootor > Kontroll nõudmisel > ThreatSense'i parameetrid > Puhastamine. Kontrolli käivitamiseks ilma puhastustoiminguteta klõpsake nuppu Täpsemad sätted ja valige Kontrolli ilma puhastamata. Kontrolliajalugu salvestatakse kontrolli logisse.

Kui on valitud suvand Ignoreeri välistusi, kontrollitakse ilma eranditeta eelnevalt välistatud laiendusi.

Klõpsake käsul Kontrolli, et käivitada kontroll teie määratud kohandatud parameetritega.

Käsk Kontrolli administraatorina võimaldab teil käivitada kontrolli administraatorikonto kaudu. Kasutage seda, kui hetkel sisse loginud kasutajal pole ligipääsuõigust failidele, mida soovite kontrollida. See nupp pole saadaval, kui hetkel sisse logitud kasutaja ei saa administraatorina UAC-toiminguid välja kutsuda.


note

Kontrolli lõppemise järel saate nupule Kuva logi klõpsates arvuti kontrolli logi vaadata.