Sissetung on tuvastatud

Sissetung võib süsteemi jõuda mitmesugustest sisendpunktidest, näiteks veebilehtedelt, ühiskaustadest, meili kaudu või irdseadmetelt (USB-seadmed, väliskettad, CD-d, DVD-d, jne).

Tavakäitumine

Üldise näitena võib ESET Internet Security tuvastada sissetungid järgmiste funktsioonide abil.

Failisüsteemi reaalajaline kaitse

Veebikasutuse kaitse

Meilikliendi kaitse

Arvuti kontroll nõudmisel

Iga funktsioon kasutab standardset puhastusastet ning proovib faili puhastada ja karantiini paigutada või ühenduse katkestada. Ekraani paremas allnurgas olekualal kuvatakse teavitusaken. Tuvastatud/puhastatud objektide kohta leiate üksikasjalikku teavet jaotisest Logifailid. Lisateavet puhastusastmete ja toimingute kohta leiate jaotisest Puhastustase.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_01

Arvuti kontrollimine nakatunud failide leidmiseks

Kui arvutil esineb ründevaranakkuse tundemärke, näiteks aeglane töö, sagedane hangumine jne, soovitame teil teha järgmist.

1.Avage ESET Internet Security ja klõpsake suvandil Arvuti kontroll.

2.Klõpsake käsku Kontrollige oma arvutit (vt lisateavet jaotisest Arvuti kontroll).

3.Pärast kontrolli lõppu vaadake üle kontrollitud, nakatunud ja puhastatud failide arvu logi.

Kui soovite kontrollida ainult ketta teatud osa, klõpsake suvandil Kohandatud kontroll ja valige viirusekontrolli tegemise sihtkohad.

Puhastamine ja kustutamine

Kui failisüsteemi reaalajalise kaitse jaoks pole toimingut määratud, palutakse teil hoiatusaknas valida sobiv suvand. Tavaliselt on saadaval suvandid Puhasta, Eemalda ja Ära tee midagi. Suvand Ära tee midagi ei ole soovitatav, sest see jätab nakatatud failid puhastamata. Ainus erand on olukord, mil olete kindlalt veendunud, et fail on kahjutu ja tuvastati ekslikult.

ANTIVIRUS_BEHAVIOR_AND_USER_INTERACTION_01

Kasutage puhastamist, kui faili ründas viirus, mis lisas failile ründekoodi. Sellisel juhul proovige kõigepealt nakatatud faili puhastada eesmärgiga taastada selle esialgne olek. Kui fail koosneb üksnes ründeprogrammist, tuleb see kustutada.

Kui nakatunud fail on „lukus” või seda kasutab süsteemiprotsess, kustutatakse fail tavaliselt alles pärast vabastamist (reeglina pärast süsteemi taaskäivitust).

Karantiinist taastamine

Karantiinile pääseb juurde toote ESET Internet Security peaakna kaudu, kui valite Tööriistad > Rohkem tööriistu > Karantiin.

Karantiini paigutatud failid saab ka algses asukohas taastada.

Selleks kasutage funktsiooni Taasta, mis on saadaval kontekstimenüüs, kui paremklõpsate vastavat faili aknas Karantiin.

Kui fail on märgitud potentsiaalselt soovimatuks rakenduseks, on suvand Taasta ja jäta kontrollimisest välja lubatud. Vaadake ka jaotist Väljajäetavad failid.

Kontekstimenüüs on ka valik Taasta sihtkohta, mis võimaldab teil taastada faili mitte seal, kus see kustutati, vaid mõnes muus asukohas.

Taastamisfunktsioon on saadaval ainult teatud juhtudel, nt siis, kui failid asuvad kirjutuskaitstud võrgukettal.

Mitu ohtu

Kui arvuti kontrolli käigus mõnda nakatunud faili ei puhastatud (või oli Puhastustase seadistatud väärtusele Ei puhastata), palub hoiatusaken teil valida nende kuvatud failide jaoks toimingu. Valige toimingud failide jaoks (toimingud on määratud eraldi igale loendis olevale failile) ja klõpsake seejärel nupul Valmis.

Failide kustutamine arhiivides

Vaikepuhastusrežiimis kustutatakse kogu arhiiv ainult juhul, kui see sisaldab vaid nakatunud faile ning ei ühtki puhast faili. Teisisõnu, arhiive ei kustutata, kui nad sisaldavad ka mõnd kahjutut puhast faili. Range puhastusrežiimiga kontrolli puhul tegutsege ettevaatlikult – rangel puhastamisel kustutatakse arhiiv juhul, kui selles leidub vähemalt üks nakatatud fail, olenemata arhiivi teiste failide seisundist.