Profiilid

Profiilihaldurit kasutatakse programmis ESET Internet Security kahes kohas – jaotises Arvuti kontroll nõudmisel ja jaotises Uuendamine.

Arvuti kontroll

Tootes ESET Internet Security on neli eelmääratletud kontrolliprofiili:

Smart-kontroll – see on täiustatud kontrolli vaikeprofiil. Smart-kontroll kasutab Smart-optimeerimise tehnoloogiat, mis jätab välja failid, mis leiti eelneva kontrolli käigus olevat puhtad ja mida pole pärast seda kontrolli muudetud. See tagab lühemad kontrolliajad ja minimaalse mõju süsteemi turvalisusele.

Kontekstimenüü kontroll – saate alustada mistahes faili puhul nõudmisel kontrolli kontekstimenüüst. Kontekstimenüü kontrolli profiil võimaldab teil määratleda kontrolli konfiguratsiooni, mida kasutatakse siis, kui kontrolli sel viisil käivitate.

Süvakontroll – süvakontrolli profiil ei kasuta vaikimisi Smart-optimeerimist, mistõttu ei jäeta selle profiili kasutamisel kontrollist välja ühtegi faili.

Arvuti kontroll – see on vaikeprofiil, mida kasutatakse tavalises arvuti kontrollis.

Teie eelistatud kontrolliparameetrid salvestatakse kontrolliks tulevikus. Soovitame luua nii mitu profiili (erinevate kontrollisihtmärkide, kontrollimeetodite ja muude parameetritega), kui te tavaliselt kasutate.

Uue profiili loomiseks avage aken Täpsem häälestus (F5) ja klõpsake valikuid Tuvastusmootor > Ründevaraskannid > Kontroll nõudmisel > Profiilide loend. Aken Profiilihaldur sisaldab rippmenüüd Valitud profiil, mis loetleb olemasolevad kontrolliprofiilid ja pakub võimalust uue profiili loomiseks. Et oleks hõlpsam luua vajadustele sobivat kontrolliprofiili, uurige jaotises ThreatSense’i mootori parameetrite häälestus kontrolli häälestuse iga parameetri kirjeldust.


note

Oletame, et tahate luua oma kontrolliprofiili ja suvandi Kontrollige oma arvutit konfiguratsioon on osaliselt sobiv, kuid te ei taha kontrollida käitusaegseid pakkijaid ega võimalikke ohtlikke rakendusi ning soovite rakendada ka suvandit Paranda tuvastamine alati. Sisestage uue profiili nimi aknasse Profiilihaldur ja seejärel klõpsake nuppu Lisa. Valige uus profiil rippmenüüst Valitud profiil ja seejärel kohandage ülejäänud parameetreid vastavalt vajadustele ning klõpsake uue profiili salvestamiseks nuppu OK.

Uuendamine

Profiiliredaktor jaotises Uuenduse häälestus võimaldab kasutajatel luua uusi uuendusprofiile. Looge ja kasutage oma kohandatud profiile (st teisi peale vaikesuvandi Minu profiil) ainult siis, kui teie arvuti kasutab uuendusserveritega ühenduse loomiseks erinevaid viise.

Näiteks sülearvuti, mis tavaliselt on ühendatud kohaliku serveriga (peegliga) kohalikus võrgus, kuid laadib uuendusi alla otse ESET-i uuendusserveritest, kui on kohalikust võrgust lahutatud (ärireisil), võib kasutada kahte profiili: üks kohaliku serveriga ning teine ESET-i serveritega ühendamiseks. Kui need profiilid on konfigureeritud, minge jaotisse Tööriistad > Ajasti ja redigeerige uuendustoimingu parameetreid. Määrake üks profiil esmaseks ja teine teiseseks.

Uuendusprofiil– parajasti kasutatav uuendusprofiil. Selle muutmiseks valige rippmenüüst profiil.

Profiilide loend– looge või eemaldage olemasolevaid uuendusprofiile.