Vanemakontroll

Vanema kontrolli mooduli jaotis võimaldab konfigureerida vanema kontrolli sätteid, mis varustavad vanemaid automatiseeritud tööriistadega, et aidata neil kaitsta oma lapsi ning seada seadmete ja teenuste kasutamise piiranguid. Eesmärk on vältida olukorda, kus lapsed ja noorukid pääsevad juurde ebasobiva või pahatahtliku sisuga saitidele.

Vanema kontrolli funktsiooni abil saate tõkestada veebilehti, mis võivad sisaldada ebasoovitavat materjali. Lisaks saavad vanemad keelata juurdepääsu rohkem kui 40 eelmääratud veebisaidikategooriale ja rohkem kui 140 alamkategooriale.

Vanema kontrolli aktiveerimiseks kindlal kasutajakontol järgige allolevaid samme.

1.Vaikeväärtusena on vanema kontroll tootes ESET Internet Security blokeeritud. Vanema kontrolli funktsiooni aktiveerimiseks on kaks meetodit.

Klõpsake programmi põhiaknas nuppu MODULE_INACTIVE, mis asub jaotises Häälestus > Turbetööriistad > Vanema kontroll, ja muutke vanema kontrolli olek lubatuks.

Vajutage klahvi F5, et pääseda juurde puule Täpsem häälestus, liikuge jaotisse Veeb ja meil > Parental Control ning siis lubage suvandi Luba Parental Control kõrval olev liugurriba.

2.Klõpsake programmi põhiaknas suvandit Häälestus > Turbetööriistad > Vanema kontroll. Kuigi valiku Vanema kontroll kõrval kuvatakse väärtus Lubatud, peate vanema kontrolli funktsiooni soovitud konto jaoks konfigureerima, klõpsates noolemärki ja seejärel järgmises aknas suvandit Kaitse lapse kontot või Peamine konto. Valige järgmises aknas sünnikuupäev, et määrata juurdepääsutase ja soovitatavad eakohased veebilehed. Vanema kontrolli funktsioon on määratud kasutajakonto puhul nüüd lubatud. Klõpsake konto nime all suvandit Blokeeritud sisu ja sätted, et kohandada kategooriaid, mida soovite vahekaardil Kategooriad lubada või blokeerida. Kohandatud veebilehtede, mis ei vasta ühelegi kategooriale, lubamiseks või blokeerimiseks klõpsake vahekaarti Erandid.

PAGE_SETTINGS_PARENTAL

Kui klõpsate programmi ESET Internet Security toote põhiaknas suvandeid Häälestus > Turbetööriistad > Vanema kontroll, näete, et põhiaken sisaldab järgmist.

Windowsi kasutajakontod

Kui olete loonud olemasolevale kontole rolli, näidatakse seda siin. Klõpsake liugurit MODULE_INACTIVE, nii et konto vanema kontrolli kõrval kuvatakse roheline linnukese märk MODULE_ENABLED. Aktiivse konto all klõpsake suvandit Tõkestatud sisu ja seaded  nägemaks nimekirja kõigist selle konto jaoks lubatud veebilehtede kategooriatest ja tõkestatud ning lubatud veebilehtedest.


important

Uue konto loomiseks (nt lapsele), kasutage järgmist aste-astmelist juhist operatsioonisüsteemile Windows 7 või Windows Vista:

1.Avage Kasutajakontod klõpsates nupul Start (asub teie töölaua all vasakul nurgas), klõpsates Juhtpaneel ja seejärel klõpsates Kasutajakontod.

2.Klõpsake käsku Halda kasutajakontot. Kui teilt küsitakse administraatori parooli või kinnitust, sisestage parool või kinnitage tegevus.

3.Klõpsake käsku Loo uus konto.

4.Sisestage nimi, mille soovite kasutajakontole anda, klõpsake kontotüübil ja seejärel käsul Loo konto.

5.Avage uuesti vanema kontrolli paan, klõpsates programmi ESET Internet Security põhiaknas uuesti suvandeid Häälestus > Turbetööriistad > Vanema kontroll ning klõpsates noolemärki.

Akna alumise osa sisu

Lisa veebisaidi jaoks erand – teatud veebisait võib olla lubatud või blokeeritud iga vanema konto jaoks eraldi olenevalt teie eelistustest.

Kuva logid– siin näete vanemliku järelevalve aktiivsuse üksikasjalikku logi (blokeeritud veebilehed, konto, veebilehe blokeerimise põhjus, kategooria jne). Samuti võite logi enda valitud kriteeriumide alusel filtreerida, klõpsates suvandit MODULE_INACTIVEFiltreerimine.

Vanemakontroll

Pärast vanema kontrolli funktsiooni keelamist kuvatakse aken Vanema kontrolli keelamine. Siin saate määrata ajavahemiku millal kaitse on tühistatud. Suvandi väärtuseks saab seejärel Peatatud või Püsivalt keelatud.

Toote ESET Internet Security sätted on oluline parooliga kaitsta. Selle parooli saab määrata jaotises Juurdepääsu häälestus. Parooli määramata jätmise korral kuvatakse järgmine hoiatus: „Volitamata muudatuste vältimiseks kaitske kõik sätted parooliga”. Vanema kontrolli funktsiooni abil määratud piirangud kehtivad vaid tavakasutajakontodele. Kuna administraator saab alistada mis tahes piirangu, ei ole piirangutel mitte mingit mõju.


note

Vanemlik järelevalve vajab korralikuks toimimiseks suvandite Rakendusprotokollide sisu filtreerimine, HTTP-protokolli kontrollimine ja Tulemüür lubamist. Kõik need suvandid on vaikimisi lubatud.