Ajasti

Ajasti haldab ja käivitab ajastatud toiminguid ettemääratletud konfiguratsiooni ja atribuutide kohaselt.

Ajastile pääseb juurde programmi ESET Internet Security peaakna kaudu, kui valite Tööriistad > Rohkem tööriistu > Ajasti. Ajasti sisaldab loendit kõikidest ajastatud toimingutest ja konfiguratsiooniatribuutidest, nagu ettemääratletud kuupäev, kellaaeg ja kasutatav kontrolliprofiil.

Ajasti abil ajastatakse järgmised toimingud: moodulite uuendamine, kontrollimine, süsteemi käivitusfailide kontroll ja logide hooldus. Saate toiminguid lisada või kustutada otse ajasti põhimenüü aknast (klõpsake nuppu Lisa toiming või Kustuta alaosas). Ajastatud toimingute loendi saab vaikesätetele lähtestada ja kustutada kõik muudatused, klõpsates nuppu Vaikereegel. Tehke hiirega aknal Ajasti paremklõps, et teostada järgmiseid toiminguid: täpse teabe kuvamine, toimingu kohene teostamine, uue toimingu lisamine ja olemasoleva toimingu kustutamine. Kasutage iga kirje alguses märkeruute, et aktiveerida/desaktiveerida toiminguid.

Vaikeväärtusena kuvab Ajasti järgmised ajastatud toimingud.

Logide hooldus

Korrapärane automaatne uuendamine

Automaatne uuendus pärast sissehelistusühendust

Automaatne uuendamine pärast kasutaja sisselogimist

Käivitusfailide automaatne kontroll (pärast kasutaja sisselogimist)

Automaatne käivituse failikontroll (pärast tuvastusmootori edukat uuendust)

Olemasoleva ajastatud toimingu (nii vaike- kui ka kasutaja määratud toimingu) muutmiseks paremklõpsake toimingul ja klõpsake käsku Muuda või valige muudetav toiming ja klõpsake käsul Muuda.

PAGE_SCHEDULER

Uue toimingu lisamine

1.Klõpsake akna allosas nuppu Lisa toiming.

2.Sisestage toimingu nimi.

3.Valige rippmenüüst soovitud toiming.

Käivita välisrakendus– ajastab välisrakenduse käivitamise.

Logi hooldamine– logifailid sisaldavad ka kustutatud kirjete jäänukeid. See toiming optimeerib logifailide kirjeid korrapäraselt tõhusaks tööks.

Süsteemi käivitusfailide kontroll– kontrollib faile, millel lubatakse käivituda süsteemi käivitumisel või sisselogimisel.

Tee arvuti oleku hetktõmmis– loob programmis ESET SysInspector arvuti hetktõmmise – kogub üksikasjalikku teavet süsteemi komponentide kohta (nt draiverid ja rakendused) ja hindab iga komponendi riskitaset.

Arvuti kontroll nõudmisel– kontrollib arvuti faile ja kaustu.

Uuenda– kavandab moodulite uuendamiseks uuendamise toimingu.

4.Klõpsake suvandi Lubatud kõrval liugurriba, kui soovite toimingu aktiveerida (saate seda ka hiljem teha, märkides või tühjendades ajastatud toimingute loendis ruudu), klõpsake nuppu Edasi ja valige ajastamisvalik.

Üks kord– toiming tehakse määratud kuupäeval ja kellaajal.

Korduvalt– toiming tehakse määratud ajaintervalliga.

Iga päev– toiming tehakse korduvalt iga päev määratud kellaajal.

Iga nädal– toiming käivitub valitud päeval ja ajal.

Sündmus käivitatud– toiming tehakse pärast määratud sündmuse toimumist.

5.Valige suvand Ära käivita toimingut, kui arvuti töötab akutoitel, et säästa süsteemiressursse, kui sülearvuti töötab akutoitel. Toiming käivitatakse kindlal kuupäeval ja kellaajal, mis on märgitud väljadele Toimingu käivitamine. Kui toiming ettemääratud ajal ei saanud käivituda, võite määrata, millal see sooritatakse.

Järgmisel ajastatud korral

Esimesel võimalusel

Kohe, kui aeg pärast viimast käitust ületab (tundi) – tähistab aega, mis on möödunud tööülesande esimesest vahelejäetud käitamisest. Kui see aeg ületatakse, käivitatakse ülesanne kohe. Määrake aeg allpool oleva spinneri abil.

Saate ajastatud toimingut vaadata, tehes paremklõpsu ja klõpsates suvandit Kuva toimingu üksikasjad.

SCHEDULER_FINISH