Arvuti kontroll

Kontroll nõudmisel on oluline osa teie viirustõrje lahendusest. Seda kasutatakse arvuti failide ja kaustade kontrolliks. Turvalisuse seisukohast on oluline, et arvuti kontrolli ei käivitataks mitte ainult nakkuse kahtlustusel, vaid korrapäraselt igapäevaste turvameetmete osana. Soovitame teil teha süsteemiga regulaarseid süvakontrolle võimalike viiruste tuvastamiseks, mida ei hõivanud Failisüsteemi reaalajaline kaitse, kui need kettale kirjutati. See võib juhtuda, kui failisüsteemi reaalajaline kaitse on keelatud, tuvastusmootor on aegunud või faili ei tuvastatud viirusena, kui fail kõvakettale salvestati.

SCANNER_MAIN

Saadaval on kaks tüüpi arvuti kontrolli (Arvuti kontroll). Kontrolli oma arvutit kontrollib kiiresti süsteemi kontrolliparameetrite määramata. Kohandatud kontroll (jaotises Täpsem kontroll) võimaldab teil valida eelmääratud kontrollimisprofiile, mis on mõeldud sihtima kindlaid asukohti, ja valida ka kindlaid sihtmärke.

Lisateavet kontrolliprotsessi kohta vt Kontrolli edenemine.


note

Vaikimisi üritab ESET Internet Security arvuti kontrolli ajal leitud tuvastamisi automaatselt puhastada või eemaldada. Mõnikord kui ühtegi tegevust ei saa teha, saadetakse teile interaktiivne märguanne ja te peate valima puhastustegevuse (näiteks eemaldamise või eiramise). Puhastustaset saate muuta ja üksikasjalikku teavet lugeda jaotises Puhastamine. Eelmisi kontrolle saate üle vaadata jaotises Logifailid.

ICON_SCAN Kontrollige oma arvutit

Suvand Kontrollige oma arvutit võimaldab teil kiiresti käivitada arvuti kontrolli ja puhastada nakatunud failid kasutaja sekkumiseta. Suvandi Kontrollige oma arvutit eelis seisneb selles, et seda on hõlbus kasutada ja see ei vaja kontrolli üksikasjalikku konfigureerimist. See kontroll vaatab läbi kõik kohalike draivide failid ning puhastab või kustutab automaatselt avastatud sissetungid. Puhastustase seatakse automaatselt vaikeväärtusele. Täpsemat teavet puhastustüüpide kohta vaadake jaotisest Puhastamine.

Faili või kausta käsitsi kontrollimiseks võite kasutada ka funktsiooni Pukseerimisega kontroll. Klõpsake sellel ning lohistage hiirekursor samal ajal hiire nuppu all hoides märgitud alasse ja laske lahti. Seejärel tuuakse rakendus esiplaanile.

Järgmised kontrollimissuvandid on saadaval jaotises Täpsemad kontrollid.

ICON_CUSTOM_SCAN Kohandatud kontroll

Kohandatud kontroll võimaldab teil täpsustada kontrollimisparameetreid nagu kontrolli sihtmärk ja meetodid. Kohandatud kontrolli eeliseks on võimalus konfigureerida parameetrite üksikasju. Konfiguratsioonid saab salvestada kasutaja määratud kontrolliprofiilidena, mis võib olla kasulik, kui kontrollitakse korduvalt samade parameetritega.

ICON_REMOVABLE_SCAN Irdkandjate kontroll

Sarnane suvandiga Kontrolli oma arvutit – käivitage kiiresti arvutiga ühendatud irdkandjate kontrollimine (nagu CD/DVD/USB). See võib olla kasulik, kui ühendate USB-mälupulga arvutiga ja soovite kontrollida, kas mälupulga sisus on pahavara ja muid võimalikke ohte.

Seda tüüpi kontrolli saab ka käivitada, klõpsates valikut Kohandatud kontroll ja valides rippmenüüst Kontrolli sihtmärgid suvandi Irdkandjad ning klõpsates seejärel käsku Kontrolli.

ICON_REPEAT_SCAN Korda viimast kontrolli

Võimaldab teil kiiresti käivitada varem tehtud kontrolli, kasutades varasemaga samu sätteid.

Rippmenüü Toiming pärast kontrolli võimaldab määrata tehtava toimingu automaatselt pärast kontrolli lõpuleviimist.

Toiminguid ei tehta – kontrolli lõpulejõudmisel ei tehta ühtegi toimingut.

Väljalülitamine – arvuti lülitub kontrolli lõpulejõudmisel välja.

Taaskäivitamine – suleb kõik töötavad programmid ja taaskäivitab arvuti kontrolli lõpulejõudmisel.

Taaskäivita vajaduse korral – arvuti taaskäivitub ainult siis, kui see on vajalik tuvastatud ohtude puhastamiseks.

Sunnitud taaskäivitamine – kõigi avatud programmide sunnitud sulgemine kasutajaga suhtlemist ootamata ja arvuti taaskäivitamine pärast kontrolli lõppu.

Vajaduse korral sunnitud taaskäivitamine – arvuti taaskäivitub ainult siis, kui see on vajalik tuvastatud ohtude puhastamiseks.

Unerežiim – salvestab teie seansi ja lülitab arvuti vähese energiatarbimisega olekusse, et saaksite tööd kiiresti jätkata.

Talveuni – võtab kõik RAM-il töötavad üksused ja teisaldab need spetsiaalsesse faili kõvakettal. Arvuti lülitub välja, kuid jätkab järgmisel sisselülitamisel tööd viimasest olekust.


note

Une- või talveunetoimingud on saadaval arvuti Power & unerežiimi sätete või arvuti või sülearvuti võimaluste põhjal. Pidage meeles, et arvuti töötab ka siis, kui see on unerežiimis. Töötavad selle põhifunktsioonid ja arvuti kasutab ka energiat, kui see töötab aku jõul. Aku kasutusea säästmiseks, näiteks kui liigute kontorist väljaspool, soovitame kasutada talveunerežiimi.

Valitud toiming algab pärast kõikide töötavate kontrollide lõpetamist. Kui valite Sule või Taaskäivita, kuvatakse kinnitusdialoogi aknas 30-sekundiline stardiloendus (taotletud toimingu desaktiveerimiseks valige Loobu).


note

Soovitame kasutada arvuti kontrolli vähemalt kord kuus. Kontrolli võib konfigureerida ka ajastatud toiminguna suvandis Tööriistad > Rohkem tööriistu > Ajasti. Kuidas ajastada arvuti iganädalane kontroll?