Töötavad protsessid

Töötavate protsesside jälgimise funktsioon kuvab arvutis töötavad programmid või protsessid ning hoiab ESET-it uute sissetungidega pidevalt kursis. ESET Internet Security pakub üksikasjalikku teavet töötavate protsesside kohta, et kaitsta kasutajaid tehnoloogia ESET LiveGrid® abil.

PAGE_CLOUD

Maine– enamasti määravad ESET Internet Security ja ESET LiveGrid® objektidele (failid, protsessid, registrivõtmed jne) riskitasemed, kasutades heuristilisi reegleid, mis uurivad iga objekti karakteristikuid ja kaaluvad nende puhul pahatahtliku tegevuse võimalust. Neile heuristilistele reeglitele tuginedes määratakse objektidele riskitase vahemikus 1 – korras (roheline) kuni 9 – ohtlik (punane).

Protsess– arvutis töötava programmi või protsessi kuvanimi. Kõikide töötavate protsesside vaatamiseks oma arvutis võite kasutada ka Windowsi tegumihaldurit. Tegumihalduri avamiseks tehke tegumirea tühjal alal paremklõps ja klõpsake suvandit Tegumihaldur või vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + Esc.


note

Märkega korras (roheline) tähistatud tuntud rakendused on kindlasti puhtad (valges nimekirjas) ja jäetakse jõudluse tõstmiseks kontrollimisest välja.

PID – protsessi identifikaatornumbrit võidakse mitmes funktsiooni kutses kasutada parameetrina, näiteks protsessi prioriteedi kohandamise korral.

Kasutajate arv – rakendust kasutavate kasutajate arv. Teavet kogutakse tehnoloogiaga ESET LiveGrid®.

Avastamise aeg – aeg rakenduse avastamisest tehnoloogiaga ESET LiveGrid®.


note

Märkega tundmatu (oranž) tähistatud rakendus ei pruugi olla ründevara. Tavaliselt on see lihtsalt uuem rakendus. Kui te pole failis kindel, võite selle ESET-i uuringulaborisse analüüsimiseks saata. Kui fail osutub ründerakenduseks, lisatakse selle tuvastus tulevasele uuendusele.

Rakenduse nimi – programmile või protsessile antud nimi.

Rakendusele klõpsamine kuvab selle kohta järgmise teabe.

Tee – rakenduse asukoht teie arvutis.

Maht – faili maht kilobaitides (kB) või megabaitides (MB).

Kirjeldus – faili omadused operatsioonisüsteemi kirjelduse alusel.

Ettevõtte nimi – tarnija või rakenduse protsessi nimi.

Versioon – teave rakenduse väljaandjalt.

Toode – rakenduse nimi ja/või ettevõtte nimi.

Loodud/muudetud – loomise (muutmise) kuupäev ja kellaaeg.


note

Mainet saab kontrollida ka failidel, mis ei käitu kui töötavad programmid/protsessid. Selleks paremklõpsake faili File Exploreris ja valige Täpsemad suvandid > Faili maine kontrollimine.

HLPTOOLS_CLOUD_CHECK