Kuidas lisada URL-i maski?

Tutvuge enne soovitud aadressi/domeeni maski sisestamist selles dialoogis ära toodud juhistega.

ESET Internet Security võimaldab kasutajal tõkestada juurdepääsu teatud veebisaitidele ning takistada Interneti-brauseril nende lehekülgede sisu kuvamist. Lisaks võimaldab see kasutajal määratleda aadressid, mis tuleb kontrollimisest välja arvata. Kui kaugserveri täielik nimi pole teada või kasutaja soovib määratleda kaugserverite rühma, saab sellise rühma tuvastamiseks kasutada nn maske. Maskidel on sümbolid ? ja *:

sümboli asendamiseks kasutage märki ?

tekstistringi asendamiseks kasutage märki *.

Näiteks kehtib *.c?m kõikidele aadressidele, mille viimane osa algab tähega c, lõppeb tähega m ja sisaldab kahe tähe vahel tundmatud sümbolit (.com, .cam jne).

Domeeni nime ees olevat märki „*.” käsitletakse eriliselt. Esiteks ei vasta metamärk * sellisel juhul kaldkriipsule („/”). See ennetab maski vältimist, näiteks mask *.domain.com ei vasta maskile http://anydomain.com/anypath#.domain.com (selle sufiksi võib lisada igale URL-ile, ilma et see allalaadimist mõjutaks). Teiseks vastab märk „*.” sellel erilisel juhul tühjale stringile. See võimaldab ühe maskiga kogu domeeni ühitada, sh alamdomeene. Näiteks mask *.domain.com vastab ka maskile http://domain.com. Maski *domain.com kasutamine oleks vale, sest see vastaks ka maskile http://anotherdomain.com.