Rämpspostitõrje

Soovimatu meil ehk rämpspost on elektronside üks kõige suurematest probleemidest. Rämpspost moodustab kuni 30 protsenti kogu meilisuhtlusest. Rämpspostitõrje on ette nähtud kaitseks selle probleemi eest. Rämpspostitõrje moodul kindlustab sisendkausta puhtana hoidmiseks range filtreerimise, kombineerides mitut meiliturbe meetodit. Rämpspostitõrje konfigureerimiseks avage Täpsem häälestus (F5) > Veeb ja meil > Meilikliendi kaitse > Rämpspostitõrje.

CONFIG_SMON

Rämpsposti tuvastamiseks on üks oluline põhimõte eelmääratletud usaldusväärsete aadresside (lubatud) ja rämpsposti aadresside (blokeeritud) põhjal soovimatute meilide äratundmine.

Peamine meetod rämpsposti tuvastamiseks seisneb meiliteate atribuutide kontrollimises. Vastuvõetud teateid kontrollitakse põhiliste rämpspostitõrjekriteeriumide alusel (teadete määratlused, statistiline heuristika, tuvastusalgoritmid ja muud spetsiaalmeetodid) ning saadud indeksi väärtus määrab, kas sõnum kuulub rämpsposti hulka või mitte.

Luba meilikliendi rämpspostitõrje – kui see suvand on lubatud, aktiveeritakse rämpspostitõrje süsteemi käivitamisel automaatselt.

Luba täpsem rämpspostikontroll– kindla ajavahemiku järel laaditakse alla lisarämpsposti andmed, et muuta rämpspostitõrje tõhusamaks ja saavutada paremad tulemused.

Programmi ESET Internet Security rämpspostitõrje võimaldab määrata sõnumitele erinevaid parameetreid.

Sõnumite töötlemine

Lisa meiliteemale tekst– võimaldab teil rämpspostiks liigitatud sõnumite teemareale lisada kohandatud prefiksirea. Vaikimisi on see „[SPAM]”.

Tõsta sõnumid rämpspostikausta– kui see suvand on lubatud, tõstetakse rämpspostisõnumid vaikimisi rämpspostikausta ja sõnumid, mis liigitatakse rämpspostist ümber tavasõnumiteks, teisaldatakse sisendkausta. Saate valida sobiva suvandi, kui paremklõpsate meilisõnumit ja valite kontekstimenüüst valiku ESET Internet Security.

Kausta kasutamine– määrake kohandatud kaust, kuhu nakatunud meilid nende tuvastamisel soovite tõsta.

Märgi rämpspost loetuks– valige see suvand, kui soovite rämpsposti automaatselt loetuks märkida. See võimaldab teil tähelepanu suunata „puhastele” teadetele.

Märgi ümberliigitatud sõnumid mitteloetuks– sõnumid, mis esmalt rämpspostiks liigitati, kuid hiljem „puhtaks” märgiti, kuvatakse kui lugemata sõnumid.

Rämpsposti tulemuste logimine – Rakenduse ESET Internet Security rämpspostitõrjemootor määrab igale kontrollitud sõnumile rämpsposti tulemuse. See teade salvestatakse rämpsposti logis (programmi põhiaken > Tööriistad > Rohkem tööriistu > Logifailid > Rämpspostitõrje).

Puudub– lahter Tulemus jääb rämpspostitõrje logis tühjaks.

Ümber liigitatud ja märgitud rämpspostiks– valige see suvand, kui soovite jäädvustada SPAM märgitud sõnumite rämpspostitulemust.

Kõik– kõik sõnumid salvestatakse logisse koos rämpsposti tulemusega.


note

Kui klõpsate rämpspostikaustas mõnd sõnumit, võite valida valiku Liigita valitud sõnumid mitterämpspostiks ja sõnum teisaldatakse sisendkausta. Kui klõpsate sisendkaustas rämpspostiks peetud sõnumit, valige valik Liigita sõnumid ümber rämpspostiks ja sõnum teisaldatakse rämpspostikausta. Saate valida mitu sõnumit ja tegutseda nende kõigiga korraga.


note

ESET Internet Security toetab rämpspostitõrjet Microsoft Outlooki, Outlook Expressi, Windows Maili ja Windows Live Maili jaoks.