Protsesside väljajätmine

Protsesside väljajätmise funktsioon võimaldab teil rakenduseprotsesse failisüsteemi reaalajalisest kaitsest välja jätta. Varundamise kiiruse, protsessi tervikluse ja teenuse kättesaadavuse parandamiseks kasutatakse varundamisel teatud tehnikaid, mille puhul on teada, et need ei ühildu failitaseme ründevarakaitsega. Ainus tõhus viis mõlema olukorra vältimiseks on inaktiveerida ründevaravastane tarkvara. Kui jätta kindel protsess (nt varundamislahenduse protsessid) välja, siis kõiki sellele protsessile omistatud failitoiminguid eiratakse ja peetakse ohutuks, mistõttu väheneb varundusprotsessi põhjustatud häirete hulk. Soovitame väljajätmiste loomisel olla ettevaatlik, kuna välja jäetud varundustööriist võib pääseda juurde nakatunud failidele ilma hoiatust aktiveerimata. Seetõttu on laiendatud õigused lubatud ainult reaalajalise kaitse moodulis.


note

Ärge ajage seda segamini valikuga Väljajäetud faililaiendid, HIPS-ist väljajäetavad failid, Tuvastamise väljajätmised või Jõudluse väljajätmised.

Protsesside väljajätmine aitab vähendada võimalike konfliktide ohtu ja parandada välja jäetud rakenduste jõudlust, mis parandab omakorda kogu operatsioonisüsteemi jõudlust ja töökindlust. Protsessi/rakenduse väljajätmise all mõeldakse selle täitmisfaili (.exe) väljajätmist.

Kontrollist väljajäetavaid täitmisfaile saate väljajäetavate protsesside loendisse lisada, kui teete valikud Täpsem häälestus (F5)> Tuvastamismootor >Reaalajas failisüsteemi kaitse > Protsesside väljajätmine.

See funktsioon on loodud varundamistööriistade väljajätmiseks. Varundamistööriistade protsessi kontrollist väljajätmine tagab süsteemi stabiilsuse ning ei mõjuta varundamisjõudlust, kuna ei aeglusta varundamist.


example

Haldusakna Protsesside väljajätmine avamiseks klõpsake käsku Muuda. Sellest aknast leiate käsu Lisa ja saate sirvides otsida täitmisfaili (näiteks Backup-tool.exe), mille soovite kontrollist välja jätta.
Kui .exe-fail on väljajätmiste hulka lisatud, lõpetab ESET Internet Security selle protsessi tegevuse jälgimise ja ühtegi selle protsessi sooritatud failitoimingut enam ei kontrollita.


important

Kui te ei kasuta protsessi täitmisfaili valmiseks sirvimisfunktsiooni, peate käsitsi sisestama kogu täitmisfaili failitee. Vastasel korral ei tööta väljajätmine õigesti ja HIPS võib teatada tõrgetest.

Olemasolevate protsesside muutmiseks või väljajätmistest eemaldamiseks on saadaval käsud Muuda ja Eemalda.


note

Veebikasutuse kaitse ei võta sellist väljajätmist arvesse, mistõttu kontrollitakse alla laaditud faile isegi juhul, kui lisate väljajätmiste hulka veebibrauseri täitmisfaili. Tänu sellele on sissetungi tuvastamine jätkuvalt võimalik. Nimetatud stsenaariumi näol on tegemist üksnes näitega ja me ei soovita veebibrauserite jaoks väljajätmisi luua.