Töö kasutajakontodega

Sellel aknal on kolm vahekaarti.

Üldine

Allpool valitud Windowsi konto vanemakontrolli sisselülitamiseks klõpsake valiku Lubatud kõrval asuvat liugurriba.

Esmalt kasutage käsku Vali, et valida arvutis üks süsteemikonto. Vanema kontrolli abil määratud piirangud kehtivad vaid Windowsi tavakontodele. Administraatorikonto saab piirangud alistada.

Kui kontot kasutab vanem, valige Peamine konto.

Määrake konto jaoks Lapse sünnikuupäev, et määratleda tema juurdepääsutase ja määrata juurdepääsureeglid eakohaste veebilehtede jaoks.

Logimise tõsidusaste

Programm ESET Internet Security salvestab kõik olulised sündmused logifaili, mida saab vaadata vahetult programmi peamenüüst. Klõpsake nuppu Tööriistad > Rohkem tööriistu > Logifailid ja valige seejärel rippmenüüst Logi suvand Vanemakontroll.

Diagnostika– logib programmi peenhäälestamiseks vajaliku teabe.

Teave – salvestab kõik teabeteated, sh lubatud ja blokeeritud erandid, lisaks eespool mainitud kirjed.

Hoiatused– salvestab kriitilised tõrked ja hoiatusteated.

Puudub – logisid ei salvestata.

Erandid

Erandi loomisega võib lubada või keelata kasutaja juurdepääsu veebilehtedele, mis pole erandite loendis. See on kasulik, kui soovite kontrollida juurdepääsu konkreetsetele veebilehtedele, selle asemel et kategooriaid kasutada. Ühe konto jaoks loodud erandeid saab kopeerida ja teisel kontol kasutada. See võib olla abiks, kui soovite luua sarnases vanuses laste jaoks ühesugused reeglid.

Uue erandi loomiseks klõpsake käsku Lisa. Määrake rippmenüüs Toiming (näiteks Blokeeri), tippige see Veebisaidi URL, millele erand kehtib, ja klõpsake seejärel valikut OK. Erand lisatakse olemasolevate erandite loendisse, nii et selle olek on näha.

Lisa– loob uue erandi.

Redigeeri– saate redigeerida valitud erandi suvandit Veebisaidi URL või Toiming.

Eemalda – eemaldab valitud erandi.

Kopeeri– valige rippmenüüst kasutaja, kellelt soovite loodud erandit kopeerida.

PANEL_PARENTAL_WEB_EXCEPTIONS

Määratletud erandid on valitud konto(de) puhul määratletud kategooriatest kaalukamad. Näiteks kui konto puhul on kategooria Uudised blokeeritud, kuid seejärel määratlete lubatud erandina mõne uudiste veebilehe, on kontol võimalik lubatud veebilehele juurde pääseda. Saate kõiki siin tehtud muudatusi vaadata jaotises Erandid.

Kategooriad

Vahekaardil Kategooriad saate määrata üldkategooriad veebilehtede jaoks, mida soovite iga konto puhul blokeerida või lubada. Kategooria lubamiseks lülitage sisse selle kõrval olev lüliti. Lüliti väljalülitatuks jätmise korral on see kategooria selle konto jaoks keelatud.

Kopeeri– võimaldab kopeerida tõkestatud või lubatud kategooriate loendi olemasolevalt muudetud kontolt.

PANEL_PARENTAL_CATEGORIES