Serdid

Selleks et SSL-side töötaks brauserites/meiliklientides korralikult, on ESET-i juurserdi lisamine tuntud juursertide (väljaandjate) loendisse väga oluline. Suvand Lisa juursert tuntud brauseritesse tuleks lubada. Valige see suvand, et lisada ESET-i juursert automaatselt tuntud brauseritele (nagu Opera, Firefox jne). Süsteemi serdisalve kasutavatele brauseritele lisatakse sert automaatselt (nt Internet Explorer). Toetuseta brauseritele serdi lisamiseks klõpsake suvandil Kuva sert > Üksikasjad > Kopeeri faili ja importige sert seejärel käsitsi brauserisse.

Teatud juhtudel ei saa serti usaldusväärsete juursertimiskeskuste (TRCA) salve (nt VeriSign) abil kontrollida. See tähendab, et sertifikaat on kellegi poolt ise allkirjastatud (nt veebiserveri või väikese äriettevõtte administraatori poolt) ning selle serdi pidamine usaldusväärseks ei ole alati risk. Enamik suuri ettevõtteid (nt pangad) kasutab TRCA allkirjastatud serti.

Kui suvand Küsi serdi kehtivuse kohta on valitud (vaikimisi on valitud), palutakse kasutajal valida toiming krüptitud side loomise korral. Kuvatakse toimingu valimise dialoog, kus saate määrata serdi usaldusväärseks või selle välja jätta. Kui sert puudub TRCA loendist, on aken punane. Kui sert on TRCA loendis olemas, on aken roheline.

Võite valida suvandi Tõkesta serti kasutav side, et kinnitamata serti kasutava leheküljega ühendus alati katkestada.

Kui sert on kehtetu või rikutud, tähendab see, et sert on aegunud või on valesti ise-allkirjastatud. Sellisel juhul soovitame blokeerida side, mis seda serti kasutab.