Tulemüüri profiilid

Profiile saab kasutada rakenduse ESET Internet Security tulemüüri käitumise juhtimiseks. Tulemüüri reegli loomisel või muutmisel saate määrata reegli konkreetse profiili juurde või panna selle kehtima kõigi profiilide korral. Kui profiil on võrguliideses aktiivne, rakendatakse üksnes globaalseid reegleid (reegleid, mille profiil pole määratud) ja sellele profiilile määratud reegleid. Et tulemüüri käitumist saaks hõlpsalt muuta, võite luua võrguadapteritele mitu erinevate reeglitega või erinevatele võrkudele määratud profiili.

Klõpsake käsku Muuda valiku Profiilide loend kõrval, et avada aken Tulemüüri profiil, kus saate profiile redigeerida.

Võrguadaptri saab seadistada kindla võrgu jaoks konfigureeritud profiili kasutama, kui adapter on selle võrguga ühendatud. Võite määrata ka kindla profiili, mida teatud võrgus olles kasutada. Saate seda teha jaotises Täpsem häälestus (F5) > Võrgu kaitse > Teadaolevad võrgud > Muuda. Valige võrk loendist Teadaolevad võrgud ja klõpsake valikut Redigeeri , etmäärata rippmenüüs Tulemüüri profiil kindlale võrgule tulemüüri profiil.

Kui sellel võrgul pole määratud profiili, kasutatakse adaptri vaikeprofiili. Kui adapter on häälestatud võrgu profiili mitte kasutama, kasutatakse vaikeprofiili olenemata sellest, millise võrguga on ühendus loodud. Kui võrgu ega adaptri konfiguratsiooni profiili ei leita, kasutatakse globaalset vaikeprofiili. Võrguadapterile profiili määramiseks valige võrguadapter, klõpsake nuppu Redigeeri valiku Võrguadapteritele määratud profiilid kõrval, redigeerige valitud võrguadapterit ja valige rippmenüüst Tulemüüri vaikeprofiil profiil.

Kui tulemüür võtab kasutusele teise profiili, kuvatakse ekraani vasakus alumises nurgas arvutikella juures vastav teavitus.