Teadaolevad võrgud

Kui kasutate arvutit, mis loob sageli ühenduse ebausaldusväärsete võrkudega või teie usaldusväärsest võrgust (kodu- või töövõrk) väljaspool olevate võrkudega, soovitame teil kontrollida nende uute võrkude usaldusväärsust. Kui võrgud on määratletud, saab ESET Internet Security usaldusväärsed (kodu/töö) võrgud tuvastada suvandis Võrgu ID konfigureeritud võrguparameetrite abil. Arvutid sisenevad sageli võrkudesse, mille IP-aadressid sarnanevad usaldusväärse võrgu omadega. Sellistel juhtudel võib ESET Internet Security käsitleda tundmatut võrku usaldusväärsena (kodu- või töövõrguna). Soovitame selliste olukordade vältimiseks kasutada funktsiooni Võrgu autentimine. Teadaolevate võrkude sätetele juurdepääsemiseks valige Täpsem häälestus (F5) > Võrgukaitse > Põhiline > Teadaolevad võrgud.

Kui võrguadapter ühendatakse võrguga või selle võrgusätted konfigureeritakse uuesti, otsib ESET Internet Security teadaolevate võrkude loendist kirjet, mis kattub uue võrguga. Kui Võrgu ID ja Võrgu autentimine (valikuline) kattuvad, märgitakse võrk selles liideses ühendatuks. Kui ühtegi teadaolevat võrku ei leita, loob võrgu ID konfiguratsioon uue võrguühenduse, et tuvastada see võrk järgmisel korral, kui sellega ühenduse loote. Vaikereeglina kasutab uus võrguühendus Windowsi sätetes määratletud kaitsetüüpi. Dialoogiaknas Tuvastati uus võrguühendus palutakse teil valida kaitsetüübiks kas usaldusväärne võrk, ebausaldusväärne võrk või Kasuta Windowsi sätet. Kui võrguadapter ühendatakse teadaoleva võrguga ja see võrk on märgitud kui usaldusväärne võrk, lisatakse adapteri kohalikud alamvõrgud usaldusväärsesse tsooni.

Uute võrkude kaitsetüüp– valige tüüp järgmiste suvandite seast. Vaikereeglina kasutatakse uute võrkude jaoks suvandeid Kasuta Windowsi sätet, Küsi kasutajalt või Märgi ebausaldusväärseks.

Teadaolevad võrgud võimaldavad teil konfigureerida võrgu nime, võrgu ID-d, kaitse tüüpi jne. Valikusse Teadaolevate võrkude redaktor pääsemiseks klõpsake nuppu Redigeeri.


note

Suvandi Kasuta Windowsi sätet valimisel dialoogiakent ei kuvata ja võrk, millega olete ühenduses, märgitakse kooskõlas Windowsi sätetega. See toob kaasa teatud funktsioonide (nt failide jagamise ja kaugtöölaua) kättesaadavaks muutumise uutest võrkudest.