Tulemüür

Tulemüür kontrollib kogu võrguliiklust süsteemi sisse ja sealt välja. See toimub individuaalsete võrguühenduste lubamise või keelamise teel määratud filtreerimisreeglite põhjal. Tulemüür kaitseb kaugarvutitelt tulevate rünnakute eest ja suudab võimalikke ohtlikke teenuseid blokeerida.


icon_section Põhiline

Luba tulemüür

soovitame jätta selle funktsiooni lubatuks, et teie arvuti turvalisus oleks tagatud. Kui tulemüür töötab, kontrollitakse võrguliiklust mõlemas suunas.

Hinda ka Windowsi tulemüüri reegleid

Lubage automaatses režiimis ka Windowsi tulemüüri reeglite lubatud sissetulev liiklus, välja arvatud juhul, kui ESET-i reeglid on selle otseselt keelanud.

Filtreerimisrežiim

Tulemüüri käitumine muutub filtreerimisrežiimi kohaselt. Filtreerimisrežiimid mõjutavad ka nõutavat kasutaja sekkumise taset.

Programmi ESET Internet Security tulemüüri jaoks on saadaval järgmised filtreerimisrežiimid.

Filtreerimisrežiim

Kirjeldus

Automaatrežiim

Vaikerežiim. See režiim sobib kasutajatele, kes eelistavad tulemüüri lihtsat ja mugavat kasutamist reeglite määratlemise vajaduseta. Kohandatud, kasutaja määratud reegleid saab luua, kuid automaatrežiimis pole need nõutavad. Automaatne režiim lubab antud süsteemi jaoks kogu väljamineva liikluse ja tõkestab enamiku sissetulevast liiklusest, v.a osa liiklust usaldusväärsest tsoonist (mis on lubatud jaotises IDS ja täpsem suvand / lubatud teenused) ja vastused hiljutisele väljaminevale sidele.

Interaktiivne režiim

võimaldab luua tulemüürile kohandatud konfiguratsiooni. Kui tuvastatakse side ning selle kohta puudub reegel, kuvatakse tundmatust ühendusest teavitav dialoogiaken. Dialoogiaken pakub võimalust side lubada või keelata ning vastava otsuse saab tulemüüri uue reeglina meelde jätta. Kui te otsustate uue reegli luua, lubatakse või tõkestatakse selle reegli põhjal kõik seda tüüpi tulevased ühendused.

Poliitikapõhine režiim

tõkestab kõik ühendused, mis pole mingi kindla lubava reegliga määratletud. See režiim võimaldab kogenud kasutajal määratleda reeglid, mis lubavad ainult soovitud ja turvalisi ühendusi. Tulemüür tõkestab kõik ülejäänud määratlemata ühendused.

Õppimisrežiim

Loob ja salvestab reeglid automaatselt; režiim sobib kõige paremini tulemüüri algkonfiguratsiooniks, kuid seda ei tohiks pikaks ajaks sisse jätta. Kasutaja sekkumine pole vajalik, kuna ESET Internet Security salvestab reeglid ettemääratletud parameetrite järgi. Turvariskide vältimiseks võib õppimisrežiimi kasutada ainult seni, kuni kõik nõutava side reeglid on loodud.


icon_section Täpsem

Reeglid

Reeglite häälestus võimaldab teil vaadata kõiki reegleid, mis kehtivad usaldusväärsetes tsoonides ja Internetis olevate üksikrakenduste võrguliiklusele.

CONFIG_EPFW_MODE_FILTERING


note

IDS-i reegli saab luua siis, kui robotivõrk ründab teie arvutit. Reeglit saab muuta, valides Täpsem häälestus (F5) > Võrgu kaitse > Kaitse võrgurünnakute eest > IDS-i reeglid, klõpsates valikut Redigeeri.

Lubatud teenused

Konfigureerige juurdepääs teie arvutis töötavatele tavalistele võrguteenustele. Lisateabe saamiseks vaadake lubatud teenuseid.


icon_section Tulemüüri profiilid

Tulemüüri profilid abil saab kohandada programmi ESET Internet Security tulemüüri käitumist, määrates eri olukordade jaoks erineva reeglikogumiku.


icon_section Rakenduse muutmise tuvastus

Rakenduse muutmise tuvastuse funktsioon kuvab teavitused, kui muudetud rakendused, mille kohta kehtivad tulemüürireeglid, proovivad luua ühendusi.