Võrgukaitse konfigureerimine

Arvuti kaitsmiseks võrgukeskkonnas tuleb konfigureerida ühendatud võrgud. Võrgukaitse konfigureerimise ja ühiskasutuse lubamise teel saate anda teistele kasutajatele võimaluse teie arvutiga suhelda. Klõpsake suvandeid Häälestus > Võrgukaitse > Ühendatud võrgud ja klõpsake ühendatud võrgu all olevat linki. Hüpikaknas kuvatakse suvandid valitud võrgu usaldusväärsena konfigureerimiseks.

ESET Internet Security kasutab uue võrgu tuvastamisel vaikimisi Windowsi sätteid. Uue võrgu tuvastamisel dialoogiakna kuvamiseks muutke jaotises Teadaolevad võrgud uute võrkude kaitsetüüpi nii, et seda küsitakse kasutajalt. Võrgukaitse konfiguratsioon toimib, kui arvuti loob uue võrguga ühenduse. Seetõttu pole tavaliselt vaja usaldusväärseid tsoone määrata.

DIALOG_EPFW_TRUSTED_ZONE

Võrgukaitse konfigureerimise aknas saate valida kaks võrgukaitserežiimi:

Jah – usaldusväärsete võrkude (kodu- või töövõrgu) puhul. Teie arvuti ja arvutisse salvestatud ühiskasutatavad failid on nähtavad teistele võrgukasutajatele ning süsteemiressursid on juurdepääsetavad teistele võrgus olevatele kasutajatele. Soovitame kasutada seda sätet turvalisele kohtvõrgule juurdepääsuks.

Ei – ebausaldusväärse võrgu (avalik võrgu) puhul. Teie süsteemis olevaid faile ja kaustu pole ühiskasutusse antud teistele võrgus olevatele kasutajatele ega ole neile nähtavad ning süsteemiressursside ühiskasutus on inaktiveeritud. Soovitame kasutada seda sätet juhtmeta võrkudele juurdepääsuks.


warning

Võrgu vale konfigureerimine võib tekitada arvutile turvariski.


note

Vaikimisi on usaldusväärse võrgu tööjaamadele tagatud juurdepääs ühiskasutusfailidele ja -printeritele, sisenev RPC-side on lubatud ning saadaval on ka kaugtöölaua ühiskasutus.

Täpsemaid üksikasju selle funktsiooni kohta lugege järgmisest ESET-i teabebaasi artiklist.

Võrguühenduse tulemüüri sätte muutmine ESET-i Windowsi kodukasutaja versiooni toodetes