Internetová ochrana

Možnosti pro konfiguraci webové a poštovní ochrany naleznete v hlavním okně programu na záložce Nastavení > Internetová ochrana. Odtud se také dostanete k detailnímu nastavení programu.

Chcete-li dočasně nebo trvale vypnout jednotlivé moduly ochrany, klikněte na MODULE_ENABLED.


warning

Vypnutí modulů ochrany snižuje úroveň zabezpečení počítače.

PAGE_SETTINGS_ANTISPAM

Po kliknutí na ozubené kolečko GEAR si zobrazíte detailní konfiguraci webové/poštovní/anti-phishingové/antispamové ochrany v Rozšířeném nastavení.

Internetové připojení se stalo u počítačů standardem. Bohužel se stalo i hlavním médiem pro šíření škodlivého kódu. Proto je velmi důležité věnovat zvýšenou pozornost nastavení v části Ochrana přístupu na web.

Ochrana poštovních klientů zabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím protokolu POP3(S) a IMAP(S). Pomocí zásuvných modulů do/z poštovních klientů zajišťuje ESET Internet Security kontrolu veškeré komunikace.

Antispamová ochrana zajišťuje filtrování nevyžádaných e-mailových zpráv.

Pro nastavení Antispamové ochrany klikněte na GEAR a vyberte si z následujících možností:

Nastavit… – kliknutím si otevřete rozšířené nastavení antispamové ochrany poštovních klientů.

Uživatelský seznam adres – kliknutím si otevřete dialogové okno, ve kterém můžete definovat pravidla antispamu. Pravidla definovaná v tomto seznamu jsou platná pro aktuálně přihlášeného uživatele.

Globální seznam adres – kliknutím si otevřete dialogové okno, ve kterém můžete definovat pravidla antispamu. Pravidla definovaná v tomto seznamu se aplikují na všechny uživatele.

Anti-Phishingová ochrana umožňuje blokovat webové stránky, na kterých se nachází podvodný obsah. Doporučujeme ponechat anti-phishingovou ochranu zapnutou.