Anti-Phishingová ochrana

Termín phishing definuje kriminální činnost, která využívá sociální inženýrství (manipulace uživatelů za účelem získání citlivých dat). Phishing – často využíván pro získání citlivých dat, jako jsou čísla bankovních účtů, PIN kódy a další. Více informací naleznete v glosáři. ESET Internet Security obsahuje anti-phishingovou ochranu, která blokuje internetové stránky s tímto obsahem.

Důrazně doporučujeme aktivovat Anti-Phishingovou ochranu programu ESET Internet Security. To provedete v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutím klávesy F5 v hlavním okně programu) na záložce Web a mail > Anti-Phishing.

Podrobnější informace o fungování Anti-Phishingové ochrany ESET Internet Security naleznete v ESET Databázi znalostí.

Přístup na stránky s phishingovým obsahem

Pokud otevřete stránku se škodlivým obsahem, zobrazí se v internetovém prohlížeči níže uvedené upozornění. Pokud přesto chcete stránku otevřít, klikněte na tlačítko Ignorovat hrozbu (nedoporučujeme).

WEB_PHISHING


note

V případě, že budete pokračovat na potenciální phishingovou stránku, na několik hodin se pro ni vytvoří výjimka. Následně bude přístup opět blokován. Pokud chcete trvale povolit přístup na danou stránku, použijte Správce URL adres – v Rozšířeném nastavení přejděte na záložku Web a mail > Ochrana přístupu na web > Správa URL adres a na řádku Seznam adres klikněte na Změnit.

Nahlášení phishingové stránky

Pokud narazíte na stránku se škodlivým obsahem, zašlete prosím daný odkaz k analýze do virové laboratoře ESET prostřednictvím této stránky.


note

Předtím, než odešlete stránku do společnosti ESET, se ujistěte, že splňuje alespoň jedno z níže uvedených kritérií:

Stránka není detekována jako škodlivá.

Stránka je chybně detekována jako škodlivá. V tomto případě nehlaste neoprávněně blokovanou stránku.

Odkaz na webovou stránku můžete případně odeslat prostřednictvím e-mailové zprávy. E-mail odešlete na adresu samples@eset.com. Nezapomeňte vyplnit předmět e-mailu a přiložte maximální možné množství informací o dané stránce (jak jste se k ní dostali, od koho jste odkaz na ní obdrželi apod.).