Başlangıç

Bu kılavuz, ESET Server Security ürününden en iyi şekilde yararlanmanız amacıyla tasarlanmıştır. Programdaki herhangi bir pencereyle ilgili daha fazla bilgi için, halihazırda açık olan pencerede, klavyenizdeki F1 tuşuna basın. Görüntülemekte olduğunuz pencereyle ilgili yardım sayfası açılır.

Tutarlılık sağlamak ve karışıklığı önlemek için bu kılavuz kapsamında kullanılan terminoloji, ESET Server Security parametre adlarına dayanmaktadır. Ayrıca, belirli ilgi veya öneme sahip konuları vurgulamak için de tek tip bir semboller dizisi kullanılmıştır.


NOT

Not, kısa bir gözlem aktarır. Not kısımları atlanabilir ancak bazen bu bölümlerde belirli özellikler veya diğer ilgili başlıklara yönelik bir bağlantı gibi değerli bilgiler sunulur.

 


ÖNEMLİ

Bu kısımlara dikkat edilmelidir ve bu kısımların atlanması önerilmez. Önemli notlar, önemli olan ancak kritik olmayan bilgileri içerir.

 


UYARI

Daha fazla dikkat göstererek ele almanız gereken kritik bilgilerdir. Uyarılar, zarar getirebilecek olası hatalar yapmanızı engellemek için özellikle belirtilir. Lütfen son derece hassas sistem ayarları veya diğer riskli durumlardan bahseden uyarı parantezlerinin içindeki metni okuyun ve anlayın.

 


ÖRNEK

Bu, belirli bir işlev veya özelliğin nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olan kullanıma veya uygulamaya yönelik bir örnektir.

 

Yardım sayfasının sağ üst köşesinde aşağıdaki öğeyi görebilirsiniz. Bu, ESET Server Security aracının grafik kullanıcı arabiriminin (GUI) pencereleri içerisindeki gezinmeyi gösterir. Her bir yardım sayfasında açıklanan pencereye gitmek için şu talimatları uygulayın.

ESET Server Security Uygulamasını aç
Ayarlar > Sunucu > OneDrive Tarama ayarları > Kayıt

gui_click

 

Biçimlendirme kuralları:

Kural

Anlam

Kalın yazı tipi

Bölüm başlıkları, özellik adları veya düğmeler gibi kullanıcı arabirimi öğeleri.

İtalik yazı tipi

Sağladığınız bilgilere yönelik yer tutucular. Örneğin, dosya adı veya yolu, bir dosyanın gerçek yolunu veya adını girdiğiniz anlamına gelir.

Courier New

Kod örnekleri veya komutlar.

Köprü exlink

Çapraz referanslı konulara veya harici web konumlarına hızlı ve kolay erişim sağlar. Köprüler mavi renkte vurgulanır ve altı çizili olabilir.

%ProgramFiles%

Yüklenen Windows programlarını ve diğerlerini depolayan Windows sistem dizini.

ESET Server Security online yardım sayfaları, çeşitli bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır. Yardım sayfalarındaki İçerikler'e göz atarak istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz. Alternatif olarak, kelime veya ifadeleri yazarak tam metin araması yapabilirsiniz.