ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Anti-Theft

Anti-Theft özelliği, mobil cihazınızı yetkisiz erişime karşı korur.

Cihazınızı kaybettiğinizde veya biri cihazınızı çalıp sizin SIM kartınızı yeni (güvenilmeyen) bir SIM kartı ile değiştirdiğinde, telefon ESET Endpoint Security for Android tarafından otomatik olarak kilitlenir ve kullanıcı tarafından tanımlanmış telefon numaralarına bir uyarı SMS'i gönderilir. Bu ileti o anda takılı olan SIM kartın telefon numarasını, IMSI (Uluslararası Mobil Abone Kimliği) numarasını ve telefonun IMEI (Uluslararası Mobil Donanım Kimliği) numarasını içerir. Bu ileti cihazınızın ileti dizilerinden otomatik olarak silineceğinden, yetkisiz kullanıcı iletinin gönderildiğini fark etmez. Ayrıca kayıp cihazınızın GPS koordinatlarını da isteyebilir veya cihazda depolanan tüm verileri uzaktan silebilirsiniz.


important

Güvenilir SIM kart özelliği Android 10 ve sonraki sürüme sahip cihazlarda kullanılamaz.

Anti-Theft özellikleri yöneticilerin kayıp bir cihazı korumasına ve konumlandırmasına yardımcı olur. İşlemler ESET PROTECT üzerinden tetiklenebilir.

Komutlar ESET PROTECT'dan yürütülürken yönetici doğrulamayı ESET PROTECT'da alır.

Konum bilgileri alırken (Komut bul) ESET PROTECT kullanan yönetici konum bilgilerini GPS koordinatları biçiminde alır.

Tüm Anti-Theft komutları, ESET PROTECT'dan da gerçekleştirilebilir. Yeni mobil cihaz yönetim işlevi, yöneticilerin sadece birkaç tıklamayla Anti-Theft komutlarını gerçekleştirmesine olanak sağlar. Görevler, şimdi ESET PROTECT alt yapısının bir parçası olan yeni bir push komutu işleme bileşeni (Mobile Device Connector) üzerinden yürütmeler için hemen iletilir.