ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Vzdálená instalace

Vzdálená instalace ESET Endpoint Security for Android prostřednictvím ESET PROTECT vyžaduje:

Nainstalovaný Mobile Device Connector

Registraci mobilního zařízení

Scénáře nasazení ESET Endpoint Security for Android

Administrátor odešle e-mailem uživatelům registrační odkaz společně s instalačním souborem APK a instalačním postupem. Uživateli se po otevření registračního odkazu zobrazí obsah ve výchozím Android internetovém prohlížeči. ESET Endpoint Security for Android nainstalovaný v zařízení se nakonfiguruje, díky čemuž se zařízení připojí k ESET PROTECT. V případě, že ESET Endpoint Security for Android není v zařízení nainstalován, uživatel je přesměrován do obchodu Google Play, aby vyzván ke stažení aplikace. Po stažení aplikace proběhne standardní instalační postup.

Administrátor odešle e-mailem uživatelům soubor s nastavením aplikace společně s instalačním souborem APK a instalačním postupem. Po dokončení instalace musí uživatel otevřít soubor obsahující nastavení aplikace. Tím dojde k naimportování veškerých nastavení a aktivování (pokud byla licence součástí souboru).

 

Registrace zařízení s omezenými možnostmi vstupu

Prostřednictvím ESET Endpoint Security for Android je možné zařízení, které nejsou vybaveny fotoaparátem, případně nemají přístup k internetovému prohlížeči nebo poštovnímu klientovi (například televizory, inteligentní panely, reklamní displeje atd.) připojit k ESET PROTECT Cloud. Pro zaregistrování těchto zařízení je nutné na ně nejprve nainstalovat ESET Endpoint Security for Android prostřednictvím obchodu Google Play nebo instalačního souboru APK. V průběhu průvodce prvotním spuštěním vyberte v části Vzdálená správa možnost Ano, spravovat vzdáleně a následně ťukněte na Zařízení s omezenými možnostmi vstupu.

V ESET PROTECT Cloud:

1.V hlavním menu přejděte na záložku na Počítače, klikněte na tlačítko Přidat zařízení a dále vyberte možnost Android nebo iOS/iPadOS > Přizpůsobit registraci.

2.Vyberte možnost Android zařízení s omezenými možnosti vstupu a dále si zvolte preferovanou metodu distribuce. Další informace o metodách distribuce najdete v nápovědě k ESET PROTECT Cloud.

3.Přijměte licenční ujednání s koncovým uživatelem a vezměte na vědomí zásady ochrany osobních údajů.

4.Pokud se jedná o nové zařízení, klikněte na tlačítko Přidat. Vyplňte všechny požadované informace a klikněte na Uložit. Pokud přidáváte existující zařízení, vyberte příslušné zařízení.

5.Obdržíte odkaz na registraci zařízení. Ťukněte na něj a následně zadejte šestimístný bezpečnostní kód zobrazený v části Vzdálená správa v Průvodci prvotním spuštěním.

6.Dále ťukněte na tlačítko Přijmout.

 

Zařízení je nyní zaregistrované a připojené k ESET PROTECT Cloud.