ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Antivirus

Modul antivirové ochrany chrání zařízení před škodlivým kódem tím, že hrozby blokuje a léčí.

antivirus_005_1

Kontrola zařízení

Možnost Kontrola zařízení můžete použít pro kontrolu svého zařízení na přítomnost infiltrací.

Standardně se kontrolují předdefinované typy souborů. Při spuštění úplné kontroly zařízení se zkontrolují spuštěné procesy, paměť, dynamické knihovny procesů a soubory umístěné na vnitřním i vyměnitelném úložišti. Souhrn kontroly se uloží do protokolu, který je přístupný ze sekce Protokoly kontroly.

Pokud chcete přerušit běžící kontrolu, ťukněte na ikonu menu_icon_settings_uninstall v pravém horním rohu obrazovky.

Úroveň kontroly

K dispozici jsou dvě úrovně kontroly:

Smart – zkontroluje všechny nainstalované aplikace, DEX soubory (spustitelné soubory Android OS), SO soubory (knihovny), ZIP archivy do maximálně třetí úrovně zanoření a obsah SD karty.

Hloubková – zkontroluje všechny typy souborů bez ohledu na příponu, a to jak v interní paměti zařízení, tak na SD kartě.

Automatické kontroly

ESET Endpoint Security for Android kromě volitelné kontroly zařízení nabízí také automatické kontroly. Více informací o kontrole při nabíjení a naplánované kontrole naleznete v samostatné kapitole.

Protokoly kontrol

V sekci Protokoly kontrol se nacházejí protokoly, které obsahují detailní údaje o dokončených kontrolách. Více informací naleznete v kapitole Protokoly kontroly.

Aktualizovat detekční moduly

ESET Endpoint Security for Android Pravidelně kontroluje a stahuje aktualizace. Pokud chcete spustit aktualizaci ručně, ťukněte na Aktualizovat detekční moduly.


note

Pro zabránění zbytečnému stahování dat jsou aktualizace vydávány v případě výskytu nové hrozby. Zatímco aktualizace jsou bezplatné, může vám být účtován poplatek za přenos dat podle tarifu mobilního operátora.

Podrobný popis možností rozšířených nastavení antiviru naleznete v kapitole Rozšířená nastavení.