Anti-Theft

Technologie Anti-Theft chrání mobilní zařízení před neoprávněným přístupem.

Pokud zařízení ztratíte, nebo vám jej někdo ukradne a vymění SIM kartu za jinou (nedůvěryhodnou), ESET Endpoint Security for Android automaticky zařízení uzamkne a na definované telefonní číslo(a) odešle SMS s upozorněním. Tato zpráva bude obsahovat telefonní číslo aktuálně vložené SIM karty, její IMSI (International Mobile Subscriber Identity) a IMEI telefonu (International Mobile Equipment Identity). Neoprávněný uživatel nebude vědět, že byla tato zpráva odeslána, protože se automaticky odstraní ze zařízení a vlákna odeslaných zpráv. Můžete si také vyžádat GPS souřadnice svého ztraceného mobilního zařízení nebo vzdáleně vymazat všechna data v něm uložená.

important

Podpora funkcí

Funkce Anti-Theft (důvěryhodné SIM karty a SMS příkazy) není dostupná na tabletech, které nepodporují zasílání SMS zpráv.

Anti-Theft poskytuje administrátorům účinný nástroj pro ochranu dat uložených v zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení a pomáhá jej získat zpět. Anti-Theft můžete vzdáleně ovládat prostřednictvím ESET PROTECT nebo SMS příkazů.

ESET Endpoint Security for Android 2 používá SMS příkazy z verze 1 (Uzamknout, Vymazat a Najít) a dále přidává tyto příkazy:

Odemknout – odemkne zablokované zařízení,

Rozšířený reset do továrního nastavení – všechna data v zařízení budou rychle vymazána zničením hlaviček souborů a zařízení se obnoví do továrního nastavení,

Siréna – zařízení se uzamkne a spustí se na něm velmi hlasitá siréna, i pokud je ztlumená hlasitost.

Provádění vzdálených příkazů je nově zabezpečeno ověřovacím kódem. Tento kód obdrží administrátor prostřednictvím SMS na telefonního číslo definované v seznamu administrátorských kontaktů.

Například pokud administrátor odešle na spravované zařízení SMS ve znění eset lock, obratem obdrží ověřovací kód. Poté musí administrátor odeslat na stejné telefonní číslo novou SMS ve znění eset lock doplněnou o získaný ověřovací kód. V tomto případě bude příkaz ověřen a úspěšně proveden. SMS příkazy můžete odesílat z libovolného telefonního čísla uvedeného na seznamu administrátorských kontaktů.

antitheft_004_1

Odeslání požadovaného příkazu prostřednictvím ESET PROTECT se provede na pozadí a informace o úspěšném provedení příkazu se zobrazí přímo v konzoli. Pokud odesíláte příkazy prostřednictvím SMS, potvrzení o odeslání příkazu obdržíte opět na mobilní telefon.

Při odeslání příkazu Najít pomocí SMS získáte informace o pozici zařízení (GPS souřadnice a odkaz na Google Mapy) prostřednictvím SMS. Pokud daný příkaz odešlete z ESET PROTECT, GPS souřadnice obdržíte zpět do konzole. Odešlete-li příkaz přímo z rozhraní ESET Endpoint Security for Android, informace o pozici daného zařízení se zobrazí přímo v aplikaci.

Všechny Anti-Theft příkazy můžete provádět přímo z ESET PROTECT. Prostřednictvím nové správy mobilních zařízení dokážete jako administrátor odeslat Anti-Theft příkazy na mobilní zařízení pomocí několik málo kliknutí. Provedení Anti-Theft úloh zajišťuje Mobile Device Connector, komponenta, která je součástí ESET PROTECT infrastruktury.