Uzaktan izleme ve yönetim nasıl etkinleştirilir?

Uzaktan İzleme ve Yönetme (RMM), bir yönetim hizmeti sağlayıcısı tarafından erişilebilen yerel olarak yüklenmiş aracı kullanılarak yazılım sistemlerinin (masaüstü bilgisayarlarda, sunucularda ve mobil aygıtlarda bulunan yazılımlar gibi) denetlenmesi ve kontrol edilmesi işlemidir. ESET Endpoint Security, 6.6.2028.0 sürümünden itibaren RMM'den yönetilebilmektedir.

CONFIG_RMM

ESET RMM varsayılan olarak devre dışıdır. ESET RMM'yi etkinleştirmek için F5'e basıp Gelişmiş ayarlar'a eriştikten sonra Araçlar'ı tıklatın, ESET RMM'yi genişletin ve RMM'yi etkinleştir seçeneğinin yanındaki anahtarı açık konuma getirin.

Çalışma modu – Güvenli ve salt okunur işlemler için RMM arabirimini etkinleştirmek istiyorsanız Yalnızca güvenli işlemler'i seçin. RMM arabirimini tüm işlemleri için etkinleştirmek isterseniz Tüm işlemler'i seçin.

İşlem

Yalnızca Güvenli işlemler modu

Tüm işlemler modu

Uygulama bilgilerini al

Yapılandırmayı al

Lisans bilgilerini alın

Günlükleri al

Koruma durumunu alın

Güncelleme durumunu alın

Yapılandırmayı ayarla

 

Etkinleştirmeyi başlat

 

Taramayı başlat

Güncellemeyi başlat

Yetkilendirme yöntemi – RMM yetkilendirme yöntemini ayarlayın. Yetkilendirmeyi kullanmak için açılır menüden Uygulama yolu'nu seçin, aksi halde Hiçbiri'ni seçin.

warning

Uyarı

RMM, kötü amaçlı yazılımların ESET Endpoint korumasını devre dışı bırakmayı veya geçiştirmesini önlemek için yetkilendirmeyi her zaman kullanmalıdır.

Uygulama yolları – RMM çalıştırmasına izin verilen belirli uygulama. Kimlik doğrulama yöntemi olarak Uygulama yolu'nu seçtiyseniz İzin verilen RMM uygulama yolları yapılandırma penceresini açmak için Düzenle seçeneğini tıklayın.

CONFIG_RMM_ADD

Ekle – Yeni bir izin verilen RMM uygulama yolu oluşturun. Yola girin veya yürütülebilir dosya seçmek için düğmesini tıklatın.

Düzenle – Mevcut bir izin verilen yolu değiştirin. Yürütülebilir dosyanın konumu başka bir klasöre taşınmışsa Düzenle'yi kullanın.

Sil – İzin verilen mevcut bir yolu silin.

 

Varsayılan ESET Endpoint Security yüklemesi, Endpoint uygulama klasöründe (varsayılan yol C:\Program Files\ESET\ESET Security) dosya ermm.exe dosyasını içerir. ermm.exe dosyası, verileri RMM Eklentisi ile değiş tokuş eder. Bu eklenti RMM Sunucusu'na bağlı bir RMM Aracısı ile iletişim kurar.

ermm.exe – Endpoint ürünlerinin yönetilmesine ve herhangi bir RMM eklentisiyle iletişim kurulmasına olanak tanıyan, ESET tarafından geliştirilmiş bir komut satırı yardımcı programı.

RMM Eklentisi, Endpoint Windows sisteminde yerel olarak çalışan bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Eklenti, belirli RMM Aracısı (ör. yalnızca Kaseya) ve ermm.exe ile iletişim kuracak şekilde tasarlanmıştır.

RMM Aracısı, Endpoint Windows sisteminde yerel olarak çalışan bir üçüncü taraf uygulamasıdır (ör. Kaseya'dan). Aracı, RMM Eklentisi ve RMM Sunucusu ile iletişim kurar.