Blacklist, whitelist a zoznam výnimiek

Na zabezpečenie ochrany pred nevyžiadanými e-mailmi vám ESET Endpoint Security umožňuje triediť e-mailové adresy do špecializovaných zoznamov. Zoznam dôveryhodných adries (Whitelist) obsahuje e-mailové adresy, ktoré sú bezpečné. Správy prijaté z týchto adries budú vždy v priečinku prijatej pošty. Zoznam blokovaných adries (Blacklist) obsahuje e-mailové adresy, ktoré sú nebezpečné/rozširujú nevyžiadanú poštu. Všetky správy prijaté z týchto adries budú označené ako Spam a presunuté do príslušného priečinka. Zoznam výnimiek obsahuje e-mailové adresy, ktoré sú vždy kontrolované na spam, ale môže tiež obsahovať adresy z nevyžiadaných e-mailových správ, ktoré spočiatku nemusia byť rozpoznané ako spam.

Všetky zoznamy sú prístupné z hlavného okna programu ESET Endpoint Security cez Rozšírené nastavenia > Web a e‑mail > Ochrana e‑mailových klientov > Zoznamy adries. Pomocou tlačidiel Pridať, Upraviť a Odstrániť môžete upravovať každý zo zoznamov. Zoznamy sú prístupné aj z hlavného okna programu v sekcii Nastavenia > Web a e‑mail po kliknutí na ikonu ozubeného kolesa GEAR vedľa položky Antispamová ochrana.

PANEL_SMON_EDIT_WLBL

Štandardne ESET Endpoint Security pridá všetky vaše kontakty z e‑mailového klienta do zoznamu dôveryhodných adries (whitelist). Zoznam blokovaných adries (blacklist) je predvolene prázdny. Zoznam výnimiek obsahuje predvolene len e-mailové adresy používateľa.