Čo je nové

Nové grafické prostredie programu ESET Endpoint Security bolo kompletne prebudované pre lepšiu čitateľnosť jednotlivých prvkov a viac intuitívne používanie. ESET Endpoint Security vo verzii 6 prináša nasledujúce vylepšenia:

Vylepšenia funkcie a použiteľnosti

Webová kontrola - umožňuje definovať pravidlá pre URL adresy alebo politiky pre sieťové lokácie. Tzv. "Soft" politiky blokovania sú novinkou vo verzii 6 spoločne s možnosťou čiastočného prispôsobenia blokovacích a varovných stránok.
Personálny Firewall – Môžete vytvárať pravidlá priamo z protokolov a IDS oznámení, môžete priradiť profil k sieťovému adaptéru.
Ochrana pred botnetmi – pomáha objaviť škodlivý softvér pomocou analýzy komunikačných protokolov.
Správa zariadení – Obsahuje možnosť zistenia typu a sériového čísla zariadenia a vytvárať pravidlá pre skupiny zariadení.
Nový Smart režim pre HIPS – je umiestnený medzi Automatickým a Interaktívnym režimom. Rozpoznáva podozrivé aktivity a škodlivé procesy v systéme.
Vylepšenia mirroru/aktualizácie – Teraz môžete spustiť prerušené sťahovania aktualizácii vírusovej databázy a/alebo modulov programov.
Nový prístup k vzdialenému ovládaniu počítača pomocou ESET Remote Administrator – Preposielanie protokolov v prípade, že treba ERA preinštalovať kvôli testovaniu alebo vzdialenej inštalácii bezpečnostných produktov od spoločnosti ESET.
Vylepšenia používateľského rozhrania – Pribúda možnosť spustiť aktualizáciu vírusovej databázy jedným kliknutím. Podpora dotykových obrazoviek a vysokého rozlíšenia.
Vylepšená detekcia a odstraňovanie bezpečnostných programov tretích strán.

Nové funkcionality

Anti-Phishing ochrana– Obmedzuje webové stránky podozrivých z distribúcie obsahu za účelom manipulácie používateľov, aby poskytli svoje osobné údaje.
Vylepšenie rýchlosti kontroly – pomocou zdieľanej lokálnej vyrovnávacej pamäte vo virtualizovaných prostrediach.

Technológie detekcie a ochrany

Rýchlejšia a spoľahlivejšia inštalácia.
Pokročilá kontrola pamäte – pracuje spolu s funkciou Exploit Blocker na zvýšení ochrany proti malvéru, ktorý bol navrhnutý tak, aby obišiel detekciu bezpečnostných produktov jej oklamaním a/alebo šifrovaním.
Rozšírený Exploit blocker – je navrhnutý na ochranu najčastejšie zneužívaných aplikácií, ako napríklad internetových prehliadačov, prehliadačov PDF dokumentov, mailových klientov a komponentov MS Office. Exploit blocker navyše teraz podporuje technológiu Java a tak pomáha zdokonaliť detekciu a ochranu pred týmto typom zraniteľnosti.
Vylepšená detekcia a odstraňovanie rootkitov.
IDS a pokročilé nastavenia – Môžete nastaviť pokročilé možnosti filtrovania obsahu a detekcie rôznych druhov útokov a zraniteľností, ktoré môžu byť namierené na váš počítač.
Kontrola počítača – Vykoná manuálnu kontrolu diskov, jednotlivých priečinkov a súborov na počítači.