Ochrana přístupu na web

Internetové připojení se stalo u počítačů standardem. Bohužel i pro šíření škodlivého kódu. Ochrana přístupu na web monitoruje komunikaci mezi webovým prohlížečem a vzdáleným serverem, kdy filtruje HTTP (Hypertext Transfer Protocol) a HTTPS (šifrovanou komunikaci) na základě pravidel.

Přístup na známé webové stránky se škodlivým obsahem je zablokován ještě předtím, než je škodlivý kód stažen do počítače. Všechny ostatní webové stránky budou zkontrolovány skenovacím jádrem ThreatSense při svém načtení a zablokovány při zjištění škodlivého obsahu. K dispozici jsou dva režimy ochrany přístupu na web, blokování na základě seznamu blokovaných adres a blokování na základě obsahu.

WEB_BLOCKED

Důrazně doporučujeme mít funkci Ochrana přístupu na web zapnutou. Podrobné možnosti konfigurace naleznete v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně ESET Endpoint Security) na záložce Web a mail > Ochrana přístupu na web. Pokud je tato možnost zapnutá, známé stránky se škodlivým obsahem budou blokovány.

Dostupné jsou následující možnosti:

Webové protokoly – umožňuje konfigurovat monitorování standardních protokolů používaných internetovými prohlížeči,
Správa URL adres – umožňuje definovat seznamy adres webových stránek, které budou blokovány, povoleny, nebo vyloučeny z kontroly,
Parametry skenovacího jádra ThreatSense – nabízí pokročilé nastavení kontroly jako jsou cíle kontroly, metody detekce ochrany přístupu na web apod.