Režim aktualizace

Na záložce Režim aktualizace (v rozšířeném nastavení v sekci Aktualizace > Profily) se nachází nastavení související s aktualizací programových komponent (PCU). V této části můžete nastavit akci, která se má stát, pokud je k dispozici nová verze programových komponent.

Aktualizace programových komponent přináší do programu nové funkce, nebo upravuje již existující z předchozích verzích. Může probíhat automaticky bez zásahu a potvrzení uživatele, nebo s potvrzením. Instalace nových programových komponent obvykle vyžaduje restart počítače. V sekci Aktualizace programových komponent jsou dostupné tři možnosti:

Neaktualizovat programové komponentyaktualizace programových komponent se nebude provádět. Toto nastavení je doporučeno pro instalaci na serveru, kde možnost restartování přichází v úvahu pouze v době servisní údržby,
Vždy aktualizovat programové komponenty vždy program si automaticky nainstaluje novější verzi programových komponent. Je potřeba počítat s možností, že aktualizace bude vyžadovat restart,
Před aktualizací programových komponent se zeptat uživatele předdefinované nastavení. V případě, že je dostupná nová aktualizace programových komponent, program zobrazí dialogové okno s výzvou na jejich stažení.

icon_details_hover Poznámka:

Vhodnost použití jednotlivých možností pro aktualizaci programových komponent závisí na stanici, na které bude nastavení použito. Zde je potřeba si uvědomit odlišnost nastavení při nasazení na serveru oproti pracovní stanici, kde může být automatický restart v nevhodnou dobu nežádoucí.

Možnost Povolit ruční aktualizaci programových komponent aktivujte, pokud chcete <%PN%> na novou verzi aktualizovat ručně přímo z produktu. Následně se v hlavním okně programu na záložce Aktualizace > Aktualizace programu zobrazí tlačítko Zkontrolovat aktualizace. Tato možnost je standardně vypnutá.

Pokud vyberete možnost Dotázat se před stahováním aktualizací, před stažením nové aktualizace se zobrazí oznámení o dostupnosti aktualizace.

V případě, že aktualizační soubor bude větší než mezní hranice definovaná v poli Dotázat se, pokud je velikost aktualizačního souboru větší než (kB), zobrazí se oznámení.