Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn.exe). Pokud aplikace selže, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Endpoint Security. Dostupné jsou dva typy výpisů:

Vyberte možnost Žádný pro vypnutí této funkce.
Minimální  – zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem (thread) běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.
Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

 

Aktivovat diagnostické protokolování firewallu – do souboru v PCAP formátu bude zaznamenána veškerá síťová komunikace vyhodnocována Personálním firewallem. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem personálního firewallu.

Aktivovat diagnostické protokolování filtrování protokolů – do souboru v PCAP formátu bude zaznamenána veškerá síťová komunikace probíhající po kontrolovaných protokolech. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem filtrování protokolů.

Vytvořené protokoly naleznete ve složce:
C:\ProgramData\ESET\ESET Smart Security\Diagnostics\ ve Windows Vista a novějších nebo C:\Documents and Settings\All Users\... ve starších verzích operačního systému Windows.

Cílová složka – místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Kliknutím na Otevřít zobrazíte obsah výše uvedené složky v novém okně Průzkumníku Windows.