Odesílání souborů analýze

Existuje možnost zaslání podezřelého souboru k analýze do společnosti ESET. Formulář k této akci naleznete na záložce Nástroje > Odeslat soubor k analýze. V případě, že máte soubor s podezřelým chováním nebo jste narazili na infikovanou stránku, můžete tato data odeslat na analýzu do virové laboratoře ESET. Pokud se ukáže, že se jedná o nebezpečnou aplikaci nebo webovou stránku, její detekce bude přidána v některé z nejbližších aktualizací.

Případně můžete soubory odesílat e-mailem. Pokud dáváte přednost této možnosti, prosím dbejte na to, abyste soubor přidali do archivu WinRAR/ZIP a ochránili archiv heslem "infected" předtím, než jej odešlete na adresu samples@eset.com. Prosím, uveďte také co nejvíce informací o zahrnující výrobce, verzi produktu a také internetové adrese, ze které jste aplikaci (resp. soubor) stáhli.

icon_details_hoverPoznámka:

Před odesláním souboru do společnosti ESET se ujistěte, že splňuje jedno z následujících kritérií:

soubor není programem ESET detekován,
soubor je detekován nesprávně jako hrozba.

Kontaktovat zpět vás budeme pouze v případě, že budeme potřebovat více informací.

Z rozbalovacího menu Důvod odeslání souboru vyberte možnost, která nejlépe vystihuje danou situaci:

Podezřelý soubor
Podezřelá stránka (webová stránka infikovaná malware)
Falešně detekovaný soubor (soubor detekovaný jako infikovaný není infikovaný)
Falešně detekovaná stránka
Ostatní

Soubor/Stránka – cesta k souboru nebo URL adresa.

Kontaktní e-mail – na tento e-mail vás budou pracovníci virové laboratoře ESET kontaktovat, pokud budou potřebovat více informací. Zadání e-mailu je nepovinné. Na kontaktní e-mail nebude zaslána žádná odezva, protože denně do společnosti ESET chodí několik desítek tisíc souborů a není možné na každý e-mail reagovat.