ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bağlanabilirlik

Belirli ağlarda, bir proxy sunucusu bilgisayarınız ile internet arasındaki iletişime aracılık edebilir. Bir proxy sunucu kullanıyorsanız aşağıdaki ayarları tanımlamanız gerekir. Aksi takdirde, ESET Endpoint Security ve modülleri otomatik olarak güncellenemez. ESET Endpoint Security aracında proxy sunucu ayarları Gelişmiş ayarlar'ın iki farklı bölümünde bulunabilir.

Genel proxy sunucu ayarları Gelişmiş ayarlar > Bağlanabilirlik > Proxy sunucu'da yapılandırılabilir. Proxy sunucunun bu düzeyde belirtilmesi, tüm ESET Endpoint Security için global proxy sunucu ayarlarını belirler. Buradaki parametreler İnternet bağlantısının gerekli olduğu tüm modüller tarafından kullanılır.

Genel proxy sunucu ayarlarını belirtmek için, Proxy sunucu kullan'ı etkinleştirin ve Proxy sunucu adresini, proxy sunucunun bağlantı noktası numarasıyla birlikte yazın.

Proxy sunucu ile iletişim için kimlik doğrulaması gerekliyse Proxy sunucu kimlik doğrulaması gerektirir seçeneğini işaretleyip ilgili alanlara geçerli Kullanıcı adı ve Parola'yı girin. Proxy sunucu ayarlarını otomatik olarak algılamak ve doldurmak için Proxy sunucuyu algıla'yı tıklayın. İşletim sisteminizdeki proxy ayarlarını bulmak için, Windows + I kısayol tuşlarına basın ve Ağ ve Internet > Proxy'yi tıklayın. ESET Endpoint Securityi Internet Explorer veya Google Chrome için internet seçeneklerinde belirtilen parametreleri kopyalar.


note

Proxy sunucu ayarlarında Kullanıcı Adı ve Parolanızı manuel olarak girmeniz gerekir.

Proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantı kullan – ESET Endpoint Security ürünü proxy kullanacak şekilde yapılandırılmışsa ancak proxy'e ulaşılamıyorsa ESET Endpoint Security, proxy'i atlayarak doğrudan ESET sunucularıyla iletişim kurar.

Proxy sunucu ayarları, Gelişmiş ayarlar > Güncelleme > Profiller > Güncellemeler > Bağlantı seçenekleri bölümünde, Proxy modu açılır menüsünden Proxy sunucu üzerinden bağlantı seçilerek yapılabilir. Bu yapılandırma yalnızca güncellemeler için geçerlidir ve modül güncellemelerini uzak konumlardan alan dizüstü bilgisayarlar için önerilir. Daha fazla bilgi için Gelişmiş güncelleştirme ayarları konusuna bakın.

PROXY_SERVER