ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Yansıtma için HTTP Sunucusu ve SSL

Yansıtma sekmesinin HTTP Sunucusu bölümünde, HTTP sunucusunun dinleyeceği Sunucu bağlantı noktasının yanı sıra HTTP sunucusu tarafından kullanılan Kimlik Doğrulama türünü de belirtebilirsiniz. Varsayılan olarak Sunucu bağlantı noktası 2221 olarak ayarlanmıştır.

Kimlik doğrulama – Güncelleme dosyalarına erişmek için kullanılan kimlik doğrulama yöntemini tanımlar. Aşağıdaki seçenekler kullanılabilir: Yok, Temel ve NTLM. Temel kullanıcı adı ve parola kimlik doğrulamasıyla base64 kodlaması kullanmak için Temel öğesini seçin. NTLM seçeneği güvenli bir kodlama yöntemi kullanarak kodlama sağlar. Kimlik doğrulama için, güncelleme dosyalarını paylaşan iş istasyonunda oluşturulan kullanıcı kullanılır. Varsayılan ayar, kimlik doğrulama gerekmeden güncelleme dosyalarına erişim izni veren Yok seçeneğidir.


note

Kullanıcı Adı ve Parola gibi kimlik doğrulama verileri yalnızca yansıtma HTTP sunucusuna erişim için tasarlanmıştır. Yalnızca kullanıcı adı ve parola gerekli olursa bu alanları doldurun.

HTTPS (SSL) desteğiyle HTTP sunucusunu çalıştırmak istiyorsanız Sertifika zincir dosyanızı ekleyin veya otomatik olarak imzalı sertifika oluşturun. Aşağıdaki sertifika türleri kullanılabilir: ASN, PEM ve PFX. Ek güvenlik için, indirilmek istenen güncelleme dosyalarını sağlamak üzere HTTPS protokolünü kullanabilirsiniz. Bu protokol kullanılarak veri aktarımlarını ve giriş için kimlik bilgilerini izlemek neredeyse imkansızdır. Özel anahtar türü seçeneği varsayılan olarak Tümleşik şeklinde ayarlanmıştır (ve bu nedenle Özel anahtar dosyası seçeneği varsayılan olarak devre dışıdır). Bu, özel anahtarın seçili sertifika zinciri dosyasının parçası olduğu anlamına gelir.


important

HTTPS yansıtması için kendinden imzalı sertifikalar

HTTPS yansıtma sunucusu kullanıyorsanız sunucu sertifikasını tüm istemci makinelerde güvenilir kök deposuna aktarmanız gerekir. Windows'da Güvenilir kök sertifikasını yükleme bölümüne bakın.