ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Pravidla pro certifikáty

Pravidla pro certifikáty lze použít k přizpůsobení chování ESET Endpoint Security pro konkrétní certifikáty SSL a k zapamatování akcí zvolených v režimu SSL/TLS v interaktivním režimu. Seznam lze zobrazit a upravit v části Rozšířená nastavení > Ochrany > SSL/TLS > Pravidla pro certifikáty > Změnit.

Okno Pravidla pro certifikáty se skládá z:

Sloupce

Název – název certifikátu.

Vydavatel certifikátu – jméno autora certifikátu.

Předmět certifikátu – identifikace entity asociované s veřejným klíčem uloženým v poli předmět veřejného klíče.

Akce při přístupu – pro povolení nebo zablokování komunikace využívající daný certifikát bez ohledu na to, zda je důvěryhodný, vyberte možnost Povolit nebo Blokovat. V případě možnosti Automaticky budou důvěryhodné certifikáty povoleny, a v případě nedůvěryhodných bude muset uživatel vybrat akci. Pokud nastavíte Dotázat se, vždy se uživateli zobrazí výzva s výběrem akce.

Akce při Kontrole – pro kontrolu nebo ignorování komunikace využívající daný certifikát vyberte možnost Kontrolovat nebo Ignorovat. V případě možnosti Automaticky se bude komunikace kontrolovat v automatickém režimu filtrování a výzva s výběrem akce se uživateli zobrazí v interaktivním režimu. Pokud nastavíte Dotázat se, vždy se uživateli zobrazí výzva s výběrem akce.

Ovládací prvky

Přidat – certifikát můžete přidat ručně ve formátu .cer, .crt nebo .pem a to buď přímo ze souboru nebo externího zdroje po zadání URL.

Změnit – vyberte certifikát, který chcete konfigurovat a klikněte na Změnit.

Odstranit – vyberte certifikát, který chcete smazat a klikněte na tlačítko Odstranit.

OK/Zrušit – pro uložení změn klikněte na tlačítko OK, v opačném případě klikněte na tlačítko Zrušit.