ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Diagnostika

Diagnostika poskytuje výpisy ze selhání běhu procesů programu ESET (například ekrn). Pokud aplikace spadne, vygeneruje se výpis, tzv. dump. Ten může pomoci vývojářům při ladění a opravě různých problémů v ESET Endpoint Security.

Z rozbalovacího menu Typ výpisu vyberte jednu z níže uvedených možností:

  • Vyberte možnost Žádný pro vypnutí této funkce.
  • Minimální (výchozí) – zaznamená nejmenší sadu užitečných informací, které mohou pomoci identifikovat důvod, proč se aplikace nečekaně zastavila. Tento typ výpisu může být užitečný, pokud jste omezeni volným místem na disku. Nicméně, kvůli omezenému množství zahrnutých informací, chyby, které nebyly způsobeny přímo vláknem (thread) běžícím v době problému, nemusí být objeveny analýzou tohoto souboru.
  • Úplný – zaznamená celý obsah systémové paměti, když se aplikace nečekaně zastaví. Kompletní výpis z paměti může obsahovat data procesů, které běžely v době, kdy byl výpis vytvořen.

Cílová složka – místo, kam se vygeneruje výpis při pádu.

Otevřít složku diagnostiky – klikněte na Otevřít k zobrazení obsahu výše uvedené složky v novém okně Průzkumníku Windows.

Vytvořit diagnostický dump – po kliknutí na tlačítko Vytvořit se do cílové složky vygeneruje soubor s výpisem obsahu paměti.

Rozšířené protokolování

Zapnout rozšířené protokolování antispamového jádra – zaznamenají se všechny události v průběhu kontroly zpráv. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže s antispamovým jádrem.

Zapnout rozšířené protokolování Ochrany prohlížeče – zaznamenávají se všechny události, které se vyskytnou v zabezpečeném prohlížeči, aby bylo možné diagnostikovat a řešit problémy.

Zapnout rozšířené protokolování skeneru – zaznamenají se všechny události, které vznikly při běhu ochrany souborového systému v reálném čase nebo volitelné kontrole počítače.

Zapnout diagnostické protokolování správy zařízení – zaznamenají se detailní informace z běhu správy zařízení. Toto nám pomůže diagnostikovat a odstranit potíže se správou zařízení.

Zapnout rozšířené protokolování Direct Cloud – zaznamená se veškerá komunikace mezi produktem a servery Direct Cloud.

Zapnout rozšířené protokolování Ochrany dokumentů – zaznamenají se veškeré události související s modulem Ochrana dokumentů. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů.

Zapnout rozšířené protokolování ochrany poštovních klientů – zaznamenají se detailní informace z běhu ochrany poštovních klientů a jejího doplňku. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s touto součástí programu.

Zapnout diagnostické protokolování jádra – zaznamenají se detailní informace z běhu jádra produktu ESET (služby ekrn), což nám pomůže při diagnostice a řešení problémů.

Zapnout diagnostické protokolování licence – zaznamená se veškerá komunikace produktu s aktivačními a licenčními servery společnosti ESET.

Zapnout výpis paměti – zaznamenají se všechny události, které pomohou vývojářům při diagnostice úniku paměti (memory leaku).

Zapnout rozšířené protokolování síťové ochrany – do souboru v PCAP formátu bude zaznamenávána veškerá síťová komunikace vyhodnocována firewallem. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem firewallu.

Zapnout rozšířené protokolování kontroly síťové komunikace – do souboru ve formátu PCAP se zaznamenají všechna data procházející kontrolou síťové komunikace. To pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů souvisejících s kontrolou síťového provozu.

Zapnout rozšířené protokolování operačního systému – sesbírají se informace o operačním systému jako jsou spuštěné procesy, aktivita CPU a diskové operace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s chodem programu ve vašem operačním systému (dostupné na Windows 10).

Zapnout rozšířené protokolování push zpráv – zaznamenají se všechny události, které pomohou při diagnostice a řešení problémů souvisejících se zasíláním push zpráv.

Zapnout rozšířené protokolování ochrany souborového systému v reálném čase – zaznamenávají se všechny události, které se vyskytnou při ochraně souborového systému v reálném čase, aby bylo možné diagnostikovat a řešit problémy.

Zapnout rozšířené protokolování modulu aktualizace – zaznamenávají se všechny události, které se vyskytnou v průběhu aktualizace. Toto pomůže vývojářům při diagnostice a řešení problémů s modulem zajišťujícím aktualizaci programu.

Zapnout rozšířené protokolování Správy zranitelností a záplat – všechny události se zaznamenávají do Správy zranitelností a záplat. Toto nastavení se zobrazí pouze v případě, že je ve vašem prostředí povolena Správa zranitelností a záplat (povoluje se v ESET PROTECT Cloud).

Zapnout rozšířené protokolování filtrování obsahu webu – zaznamenají se detailní informace z běhu filtrování obsahu webu. To může vývojářům pomoci diagnostikovat a opravit problémy související s filtrováním obsahu webu.

Protokoly se nachází ve složce C:\ProgramData\ESET\ESET Security\Diagnostics\.