ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Doplňující parametry skenovacího jádra ThreatSense

Chcete-li upravit tato nastavení, otevřete Rozšířená nastavení > Ochrany > Rezidentní ochrana souborového systému > Další parametry ThreatSense.

Doplňující parametry ThreatSense pro nově vytvořený nebo upravený soubor

Pravděpodobnost napadení nově vytvořených nebo upravených souborů je vyšší než u existujících souborů. To je důvod, proč program tyto soubory kontroluje s doplňujícími parametry. Společně s kontrolou založenou na porovnávání vzorků je využívána rozšířená heuristika ESET Endpoint Security, čímž se výrazně zvyšuje úroveň detekce, i když škodlivý kód ještě není znám před vydáním aktualizace detekčního jádra.

Kromě nově vytvářených souborů se kontrolují také Samorozbalovací soubory (.sfx) a Runtime packery (interně komprimované spustitelné soubory). Standardně jsou archivy kontrolovány do 10 úrovně vnoření bez ohledu na jejich velikost. Pro změnu nastavení kontroly archivů deaktivujte pomocí přepínače možnost Standardní nastavení kontroly archivů.

Doplňující parametry ThreatSense pro spouštěné soubory

Rozšířená heuristika pro spouštěné souboryrozšířená heuristika se pro spouštěné soubory používá standardně. Pokud je zapnutá, důrazně doporučujeme ponechat zapnutou také Smart optimalizaci a ESET LiveGrid® pro snížení dopadu na výkon systému.

Rozšířená heuristika při spuštění souboru z výměnných médií – rozšířená heuristika emuluje kód aplikace ve virtuálním prostředí a vyhodnotí chování aplikace ještě předtím, než je povoleno aplikaci spuštění z výměnného média.