ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Riešenie problémov pri aktualizácii z mirrora

Vo väčšine prípadov sú problémy pri aktualizácii z mirrora spôsobené nesprávnym nastavením niektorého z nastavení v rámci záložky Mirror, nesprávnym nastavením práv prístupu k aktualizačnému adresáru Mirror, nesprávnym nastavením lokálnej stanice pokúšajúcej sa aktualizovať z mirrora alebo kombináciou viacerých z vyššie spomenutých príčin. Prinášame prehľad najbežnejších problémov, ktoré môžu nastať pri aktualizácii z mirrora:

ESET Endpoint Security nevie nadviazať spojenie s mirrorom – pravdepodobnou príčinou je nesprávne zadaný aktualizačný server (sieťová cesta k adresáru mirror), z ktorého si má lokálna stanica stiahnuť aktualizáciu. Správnosť adresára overíte tak, že kliknete na Štart > Spustiť, zadáte názov adresára a kliknete na OK. Mal by sa zobraziť obsah adresára.

ESET Endpoint Security vyžaduje prihlasovacie meno a heslo – pravdepodobnou príčinou sú nesprávne zadané autorizačné údaje (prihlasovacie meno a heslo) v nastaveniach Aktualizácie. Tie slúžia na prístup na aktualizačný server, z ktorého sa má program ESET na lokálnej pracovnej stanici aktualizovať. Uistite sa, že autorizačné údaje sú správne a zadané v správnom formáte, napr. Doména/Prihlasovacie meno alebo Pracovná skupina/Prihlasovacie meno a prislúchajúce heslo. Ak je mirror sprístupnený pre „Everyone” (t. j. pre každého používateľa), neznamená to, že prístup bude mať akýkoľvek neoprávnený používateľ. Znamená to, že priečinok bude prístupný pre všetkých používateľov domény. Preto aj keď je priečinok takto sprístupnený, stále bude potrebné zadať doménové používateľské meno a heslo v nastaveniach Aktualizácie.

ESET Endpoint Security nevie nadviazať spojenie s mirrorom – nie je povolená komunikácia na porte, ktorý bol nastavený pre sprístupnenie mirrora cez HTTP server.

ESET Endpoint Security zaznamenal chybu pri sťahovaní súboru aktualizácie – pravdepodobne spôsobené nesprávnym zadaním aktualizačného servera (sieťovej cesty k adresáru mirror), z ktorého si má lokálna pracovná stanica sťahovať aktualizácie.