ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Endpoint Security

ESET Endpoint Security tamamen tümleşik bilgisayar güvenliğinde yepyeni bir yaklaşımın temsilcisidir. ESET LiveGrid® tarama altyapısının en yeni sürümü, özel Güvenlik duvarı ve Antispam modülüyle birlikte bilgisayarınızın güvenliğini korumak için hızlı ve son derece hassastır. Sonuç, bilgisayarınızı tehlikeye sokabilecek saldırı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı sürekli tetikte olan akıllı bir sistemdir.

ESET Endpoint Security, maksimum koruma ve sistem kaynaklarının minimum kullanımını birleştirecek uzun soluklu bir çaba sonucunda oluşturulan tam bir güvenlik çözümüdür. Yapay zekaya dayanan gelişmiş teknolojiler; virüslerin, casus yazılımların, truva atlarının, solucanların, reklam yazılımlarının, rootkit'lerin neden olduğu sızıntıları ve diğer İnternet kaynaklı saldırıları, sistem performansını aksatmadan veya bilgisayarınızı engellemeden proaktif bir şekilde ortadan kaldırabilir.

ESET Endpoint Security esas olarak küçük işletme ortamlarındaki iş istasyonlarında kullanım için tasarlanmıştır.

ESET Endpoint Security ürününü kendi kendine kullanma bölümünde yardım başlıkları, kolay oryantasyon ve içerik sağlamak için İndirme, Yükleme ve Etkinleştirme de dahil olmak üzere çeşitli bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır.

Kurumsal bir ortamda ESET PROTECTile birlikte ESET Endpoint Security ürününü kullanarak dilediğiniz sayıda istemci iş istasyonunu kolaylıkla yönetebilir, ilkeler ve kurallar uygulayabilir, algılamaları izleyebilir ve ağ üzerinde bulunan herhangi bir bilgisayardan istemcileri uzaktan yapılandırabilirsiniz.

Genel Sorular bölümü sık sorulan soruların ve karşılaşılan sorunların bazılarını kapsar.


Özellikler ve avantajlar

Yeniden tasarlanan kullanıcı arabirimi

Bu sürümdeki kullanıcı arabirimi, kullanışlılık testlerinin sonuçlarına göre önemli ölçüde yeniden tasarlandı ve basitleştirildi. Tüm GUI ifade ve bildirimleri titizlikle gözden geçirildi ve arabirim İbranice ve Arapça gibi sağdan sola dilleri destekleyecek şekilde değiştirildi. Çevrimiçi yardım artık ESET Endpoint Security ürünü içinde de yer alıyor ve dinamik olarak güncellenen destek içerikleri sağlıyor.

Koyu Mod

Ekranı hızlı bir şekilde koyu bir temaya dönüştürmenize yardımcı olan bir uzantı. Kullanıcı arabirimi öğelerinde tercih ettiğiniz renk düzenini seçebilirsiniz.

Antivirus ve antispyware

Daha çok sayıda bilinen ve bilinmeyen virüsleri, solucanları, truva atlarını ve kök setlerini proaktif bir şekilde algılar ve temizler. Gelişmiş sezgisel tarama teknolojisi, daha önce hiçbir yerde görülmemiş kötü amaçlı yazılımları bile bayraklayarak sizi bilinmeyen tehditlerden korur ve bunları, size zarar vermeden önce etkisiz duruma getirir. Web erişimi koruması ve Kimlik Avı koruması, web tarayıcıları ile uzak sunucular (SSL dahil) arasındaki iletişimi izleyerek çalışır. E-posta istemci koruması POP3(S) ve IMAP(S) protokolleri üzerinden alınan e-posta iletişiminin denetimini sağlar.

Düzenli güncellemeler

Algılama altyapısının (önceki adıyla "virüs imza veri tabanını") ve program modüllerinin düzenli olarak güncellenmesi, bilgisayarınızda maksimum güvenlik düzeyi sağlamak için en iyi yöntemdir.

ESET LiveGrid®
(Bulut-tabanlı Bilinirlik)

Çalışan işlemlerin ve dosyaların bilinirliğini doğrudan ESET Endpoint Security içinde kontrol edebilirsiniz.

Uzaktan Yönetim

ESET PROTECT, ağa bağlı bir ortamda bulunan iş istasyonlarında, sunucularda ve mobil cihazlarda ESET ürünlerini tek bir merkezi konumdan yönetmenize olanak tanır. ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak (ESET PROTECT Web Konsolu), ESET çözümlerini dağıtabilir, görevleri yönetebilir, güvenlik politikalarını uygulayabilir, sistem durumunu izleyebilir ve uzak bilgisayarlardaki sorun veya tehditlere hızla yanıt verebilir.

Ağ saldırısına karşı koruma

Ağ trafiğinin içeriğini analiz eder ve ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Zararlı olduğu düşünülen tüm trafikler engellenir.

Web denetimi (yalnızca ESET Endpoint Security)

Ebeveyn kontrolü, olası saldırgan materyaller içerebilecek web sayfalarını engellemenize izin verir. Ek olarak, çalışanlar veya sistem yöneticileri 27'den fazla önceden tanımlanmış web sitesi kategorisi ve 140'ın üstünde alt kategori için erişimi yasaklayabilir.