ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

ESET Endpoint Security

ESET Endpoint Security představuje nový přístup k integrované počítačové bezpečnosti. Nejnovější verze skenovacího jádra ESET LiveGrid® společně s firewallem a antispamovým modulem poskytují rychlou a přesnou ochranu počítače. Výsledkem je inteligentní systém, který neustále kontroluje veškeré dění na počítači na přítomnost škodlivého kódu.

ESET Endpoint Security je komplexní bezpečnostní řešení, které nabízí výkonnou a účinnou ochranu při zachování minimálního dopadu na výkon systému. Pokročilé technologie založené na umělé inteligenci jsou schopny proaktivně eliminovat viry, spyware, trojské koně, červy, adware, rootkity a další internetové hrozby, bez znatelného dopadu na výkon počítače nebo funkčnost operačního systému.

ESET Endpoint Security je primárně navržen pro ochranu pracovních stanic v SMB prostředí.

V případě, že budete ESET Endpoint Security používat samostatně, stránky nápovědy jsou pro lepší orientaci logicky uspořádány do jednotlivých kapitol a podkapitol. Naleznete zde informace týkající se stažení, instalace i aktivace produktu.

Pomocí nástroje ESET PROTECT můžete v enterprise prostředí snadno spravovat libovolné množství klientských stanic – aplikovat na ně politiky, sledovat detekce a vzdáleně ESET Endpoint Security konfigurovat z jakéhokoli počítače v síti.

Nejčastěji kladené dotazy a řešené problémy naleznete v kapitole Časté otázky.


Funkce a přednosti

Přepracované uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní produktu bylo kompletně přepracováno. Nyní je čistější, přehlednější a intuitivnější. Upravili jsme textaci oznámení zobrazených uživateli a přidali také podporu pro jazyky se zápisem zprava doleva, jako je Hebrejština a Arabština. Prostřednictvím online nápovědy, integrované do produktu, získáte vždy nejaktuálnější informace ke konkrétním zobrazeným oknům v programu ESET Endpoint Security.

Tmavý režim

Rozšíření pro zapnutí tmavého zobrazení uživatelského rozhraní. Preferované barevné schéma si můžete zvolit v prvcích uživatelského rozhraní.

Antivirus a antispyware

Proaktivně detekuje a léčí známé i neznámé viry, červy, trojské koně a rootkity. Pokročilá heuristika označí každý dosud neznámý škodlivý kód, chrání vás před neznámými hrozbami a eliminuje je dříve, než mohou způsobit škodu. Ochrana přístupu na web a modul Anti-Phishing monitoruje komunikaci mezi internetovým prohlížečem a vzdálenými servery (včetně SSL). Ochrana poštovních klientů zajišťuje kontrolu komunikace pomocí POP3(S) a IMAP(S) protokolů.

Pravidelné aktualizace

Pravidelné aktualizace detekční jádra (dříve známé jako "virové databáze") a programových modulů zajistí maximální ochranu počítače.

ESET LiveGrid®
(založen na cloudové technologii)

Můžete zkontrolovat reputaci spuštěných procesů a souborů přímo v ESET Endpoint Security vůči cloudové databázi.

Vzdálená správa

ESET PROTECT je aplikace, prostřednictvím které můžete spravovat bezpečnostní produkty ESET na stanicích, serverech i mobilních zařízeních z jednoho centrálního místa v síti. Prostřednictvím ESET PROTECT Web Console (ESET PROTECT Web Console) můžete vzdáleně instalovat bezpečnostní řešení ESET na zařízení, spravovat jejich konfiguraci a rychle reagovat na nové problémy a hrozby v síti.

Ochrana proti síťovým útokům

Tato funkce analyzuje obsah síťové komunikace a chrání vás před síťovými útoky. Komunikace, která bude vyhodnocena jako škodlivá, bude blokována.

Filtrování obsahu webu (pouze v ESET Endpoint Security)

Filtrování obsahu webu umožňuje blokovat webové stránky, které mohou obsahovat nevhodný obsah. Kromě toho můžete jako zaměstnavatel/administrátor zakázat přístup na 27 předdefinovaných kategorií webových stránek, které jsou dále rozděleny na více než 140 podkategorií.