ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Nastavení aktualizace

Aktualizace detekčních a programových modulů je důležitá pro zajištění komplexní ochrany před škodlivým kódem. Jejímu nastavení a funkčnosti je proto potřeba věnovat zvýšenou pozornost. Pro zkontrolování dostupnosti aktualizace modulů klikněte v hlavním menu na záložku Aktualizace a následně na tlačítko Zkontrolovat aktualizace.

Pokud jste produkt dosud neaktivovali (například licenčním klíčem), budete k tomu vyzváni právě teď. Dokud nebude program aktivován, nebudou se stahovat aktualizace.

PAGE_UPDATE

Další možnosti aktualizace naleznete v rozšířeném nastavení (dostupném v hlavním okně programu po kliknutí na možnost Rozšířená nastavení na záložce Nastavení, případně po stisknutí klávesy F5). Chcete-li nastavit pokročilé možnosti aktualizace, jako je režim aktualizace, přístup k serveru proxy a připojení LAN, přejděte do sekce Aktualizace.

  • Většinu problémů souvisejících s aktualizací modulů vyřešíte vymazáním aktualizační cache po kliknutí na tlačítko Vyčistit.

CONFIG_UPDATE_ROLLBACK

  • Ve výchozím nastavení je v sekci Profily > Aktualizace > Aktualizace modulů aktivní možnost Automatický výběr serveru. Tím je zajištěna aktualizace produktu ze serverů ESET. Toto nastavení doporučujeme ponechat tak, jak je.
  • Pokud nechcete zobrazovat bublinové upozornění v pravém dolním rohu obrazovky při úspěšné aktualizaci modulů, v sekci Profily > Aktualizace klikněte na Změnit na řádku Konfigurace oznámení o událostech a pomocí zaškrtávacích polí upravte hodnoty u položky Detekční jádro bylo aktualizováno.

CONFIG_UPDATE_PROFILES

Pro zajištění optimální funkčnosti je nutné nechat program automaticky aktualizovat. To je možné pouze v případě, že zadáte platný Licenční klíč na záložce Nápověda a podpora > Aktivovat produkt.

Pokud nezadáte Licenční klíč po dokončení instalace, můžete jej zadat kdykoli poté. Více informací o aktivaci produktu naleznete v kapitole Jak aktivovat ESET Endpoint Antivirus.