ESET Endpoint Antivirus 8

ESET Endpoint Antivirus 8, tamamen tümleşik bilgisayar güvenliğinde yepyeni bir yaklaşımın temsilcisidir. En yeni ThreatSense® tarama altyapısı sürümü bilgisayarınızın güvenliğini korumak için hızlı ve son derece hassastır. Sonuç, bilgisayarınızı tehlikeye sokabilecek saldırı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı sürekli tetikte olan akıllı bir sistemdir.

ESET Endpoint Antivirus 8, maksimum koruma ile minimum sistem ayak izini birleştirmeye yönelik uzun süreli çabalarımızla elde edilen, tam bir güvenlik çözümüdür. Yapay zekaya dayanan gelişmiş teknolojiler; virüslerin, casus yazılımların, truva atlarının, solucanların, reklam yazılımlarının, rootkit'lerin neden olduğu sızıntıları ve diğer İnternet kaynaklı saldırıları, sistem performansını aksatmadan veya bilgisayarınızı engellemeden proaktif bir şekilde ortadan kaldırabilir.

ESET Endpoint Antivirus 8 esas olarak küçük işletme ortamlarındaki iş istasyonlarında kullanım için tasarlanmıştır.

ESET Endpoint Antivirus ürününü kendi kendine kullanma bölümünde yardım başlıkları, kolay oryantasyon ve içerik sağlamak için İndirme, Yükleme ve Etkinleştirme de dahil olmak üzere çeşitli bölümlere ve alt bölümlere ayrılmıştır.

Kurumsal bir ortamda ESET PROTECTile birlikte ESET Endpoint Antivirus ürününü kullanarak dilediğiniz sayıda istemci iş istasyonunu kolaylıkla yönetebilir, ilkeler ve kurallar uygulayabilir, algılamaları izleyebilir ve ağ üzerinde bulunan herhangi bir bilgisayardan istemcileri uzaktan yapılandırabilirsiniz.

Genel Sorular bölümü sık sorulan soruların ve karşılaşılan sorunların bazılarını kapsar.


Özellikler ve avantajlar

Yeniden tasarlanan kullanıcı arabirimi

Bu sürümdeki kullanıcı arabirimi, kullanışlılık testlerinin sonuçlarına göre önemli ölçüde yeniden tasarlandı ve basitleştirildi. Tüm GUI ifade ve bildirimleri titizlikle gözden geçirildi ve arabirim İbranice ve Arapça gibi sağdan sola dilleri destekleyecek şekilde değiştirildi. Çevrimiçi yardım artık ESET Endpoint Antivirus ürünü içinde de yer alıyor ve dinamik olarak güncellenen destek içerikleri sağlıyor.

Antivirus ve antispyware

Daha çok sayıda bilinen ve bilinmeyen virüsleri, solucanları, truva atlarını ve  kök setlerini proaktif bir şekilde algılar ve temizler. Gelişmiş sezgisel tarama teknolojisi, daha önce hiçbir yerde görülmemiş kötü amaçlı yazılımları bile bayraklayarak sizi bilinmeyen tehditlerden korur ve bunları, size zarar vermeden önce etkisiz duruma getirir. Web erişimi koruması ve Kimlik Avı koruması, web tarayıcıları ile uzak sunucular (SSL dahil) arasındaki iletişimi izleyerek çalışır. E-posta istemci koruması POP3(S) ve IMAP(S) protokolleri üzerinden alınan e-posta iletişiminin denetimini sağlar.

Düzenli güncellemeler

Algılama altyapısının (önceki adıyla "virüs imza veri tabanını") ve program modüllerinin düzenli olarak güncellenmesi, bilgisayarınızda maksimum güvenlik düzeyi sağlamak için en iyi yöntemdir.

ESET LiveGrid®
(Bulut-tabanlı Bilinirlik)

Çalışan işlemlerin ve dosyaların bilinirliğini doğrudan ESET Endpoint Antivirus içinde kontrol edebilirsiniz.

Uzaktan Yönetim

ESET PROTECT veya ESET Security Management Center ağa bağlı bir ortamdaki iş istasyonlarında, sunucularda ve mobil cihazlarda bulunan ESET ürünlerini tek bir merkezi konumdan yönetmenizi sağlar. ESET Security Management Center Web Konsolu'nu (ESMC Web Konsolu) kullanarak ESET çözümlerini dağıtabilir, görevleri yönetebilir, güvenlik ilkelerini uygulayabilir, sistem durumunu izleyebilir ve uzak bilgisayarlardaki sorunlara veya tehditlere hızla yanıt verebilirsiniz.

Ağ saldırısına karşı koruma

Ağ trafiğinin içeriğini analiz eder ve ağ saldırılarına karşı koruma sağlar. Zararlı olduğu düşünülen tüm trafikler engellenir.

Web denetimi (yalnızca ESET Endpoint Security)

Web denetimi olası saldırgan materyaller içeren web sayfalarını engellemenizi sağlar. Ek olarak, çalışanlar veya sistem yöneticileri 27'den fazla önceden tanımlanmış web sitesi kategorisi ve 140'ın üstünde alt kategori için erişimi yasaklayabilir.