ESET Endpoint Antivirus 8

ESET Endpoint Antivirus 8 představuje nový přístup k integrované počítačové bezpečnosti. Nejnovější verze skenovacího jádra ThreatSense® přináší vyšší rychlost a přesnější detekci a udržuje váš počítač v bezpečí. Výsledkem je inteligentní systém, který neustále kontroluje veškeré dění na počítači na přítomnost škodlivého kódu.

ESET Endpoint Antivirus 8 je komplexní bezpečnostní řešení, které kombinuje maximální ochranu s minimálním dopadem na operační systém. Pokročilé technologie založené na umělé inteligenci jsou schopny proaktivně eliminovat viry, spyware, trojské koně, červy, adware, rootkity a další internetové hrozby, bez znatelného dopadu na výkon počítače nebo funkčnost operačního systému.

ESET Endpoint Antivirus 8 je primárně navržen pro ochranu pracovních stanic v SMB prostředí.

V případě, že budete ESET Endpoint Antivirus používat samostatně, stránky nápovědy jsou pro lepší orientaci logicky uspořádány do jednotlivých kapitol a podkapitol. Naleznete zde informace týkající se stažení, instalace i aktivace produktu.

Pomocí nástroje ESET PROTECT můžete v enterprise prostředí snadno spravovat libovolné množství klientských stanic – aplikovat na ně politiky, sledovat detekce a vzdáleně ESET Endpoint Antivirus konfigurovat z jakéhokoli počítače v síti.

Nejčastěji kladené dotazy a řešené problémy naleznete v kapitole Časté otázky.


Funkce a přednosti

Přepracované uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní produktu bylo kompletně přepracováno. Nyní je čistější, přehlednější a intuitivnější. Upravili jsme textaci oznámení zobrazených uživateli a přidali také podporu pro jazyky se zápisem zprava doleva jako je Hebrejština a Arabština. Prostřednictvím online nápovědy, integrované do produktu, získáte vždy nejrelevantnější informace k aktuálně zobrazenému dialogovému oknu programu ESET Endpoint Antivirus.

Antivirus a antispyware

Proaktivně detekuje a léčí známé i neznámé viry, červy, trojské koně a rootkity. Pokročilá heuristika označí každý dosud neznámý škodlivý kód, chrání vás před neznámými hrozbami a eliminuje je dříve, než mohou způsobit škodu. Ochrana přístupu na web a modul Anti-Phishing monitoruje komunikaci mezi internetovým prohlížečem a vzdálenými servery (včetně SSL). Ochrana poštovních klientů zajišťuje kontrolu komunikace pomocí POP3(S) a IMAP(S) protokolů.

Pravidelné aktualizace

Pravidelné aktualizace detekční jádra (dříve známé jako "virové databáze") a programových modulů zajistí maximální ochranu počítače.

ESET LiveGrid®
(založen na cloudové technologii)

Můžete zkontrolovat reputaci spuštěných procesů a souborů přímo v ESET Endpoint Antivirus vůči cloudové databázi.

Vzdálená správa

ESET PROTECT nebo ESET Security Management Center je aplikace, prostřednictvím které můžete spravovat bezpečnostní produkty ESET na stanicích, serverech i mobilních zařízeních z jednoho centrálního místa v síti. Prostřednictvím ESET Security Management Center Web Console (ESMC Web Console) můžete vzdáleně instalovat bezpečnostní řešení ESET na zařízení, spravovat jejich konfiguraci a rychle reagovat na nové problémy a hrozby v síti.

Ochrana proti síťovým útokům

Tato funkce analyzuje obsah síťové komunikace a chrání vás před síťovými útoky. Detailní možnosti ochrany jsou dostupné v sekci IDS a rozšířená nastavení.

Filtrování obsahu webu (pouze v ESET Endpoint Security)

Filtrování obsahu webu umožňuje blokovat webové stránky, které mohou obsahovat nevhodný obsah. Kromě toho můžete jako zaměstnavatel/administrátor zakázat přístup na 27 předdefinovaných kategorií webových stránek, které jsou dále rozděleny na více než 140 podkategorií.