Wymagania systemowe

Aby zapewnić płynne działanie programu ESET Endpoint Antivirus, komputer powinien spełniać następujące wymagania dotyczące sprzętu i oprogramowania (domyślne ustawienia produktu):

Obsługiwane procesory:

• procesor 1 GHz lub szybszy (zob. uwaga 1), 32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64)

Systemy operacyjne: Microsoft® Windows® 10/8.1/8/7/Vista/XP SP3 32-bitowy/XP SP2 64-bitowy

• Zainstalowany system operacyjny i wymagany dodatek Service Pack, które są obsługiwane przez wybraną wersję produktu ESET
• Spełnione wymagania systemowe systemu operacyjnego i innego oprogramowania zainstalowanego na komputerze
• 0,3 GB wolnej pamięci systemowej (zob. uwaga 2)
• 1 GB wolnego miejsca na dysku (zob. uwaga 3)
• Minimalna rozdzielczość ekranu 1024x768
• Połączenie z Internetem lub połączenie w ramach sieci lokalnej ze źródłem (zob. uwaga 4) aktualizacji produktu

Chociaż jest możliwe zainstalowanie i działanie produktu w systemach, które nie spełniają tych wymagań, zaleca się wcześniejsze przeprowadzenie testów użyteczności w celu potwierdzenia spełniania wymogów dotyczących wydajności.

icon_details_hoverUWAGA

(1): W przypadku systemu operacyjnego Windows XP wymagania dotyczące minimalnej szybkości procesora mogą być mniejsze.
(2): Produkt może zużywać więcej pamięci (jeśli w przeciwnym razie pamięć byłaby niewykorzystana) w przypadku znacznie zainfekowanego komputera lub importowania do produktu wielu danych (np. białych list adresów URL).
(3): Miejsce na dysku potrzebne do pobrania instalatora, zainstalowania produktu i zachowania kopii pakietu instalacyjnego w danych programu, a także kopii zapasowych aktualizacji produktu na potrzeby funkcji cofania zmian. Niektóre ustawienia mogą powodować większe zużycie miejsca na dysku (np. przechowywanie większej liczby wersji kopii zapasowych aktualizacji produktu, zrzuty pamięci lub zachowanie wielu rekordów dziennika). Więcej miejsca może też być zajęte w przypadku zainfekowanego komputera (np. na potrzeby funkcji kwarantanny). Zaleca się utrzymywanie odpowiedniej ilości wolnego miejsca na dysku na potrzeby obsługi aktualizacji systemu operacyjnego i aktualizacji produktu ESET.
(4): Produkt można aktualizować ręcznie z nośnika wymiennego, ale nie jest to zalecane.