Dodawanie adresu HTTP lub maski domeny

Przed wprowadzeniem odpowiedniego adresu lub maski domeny należy zapoznać się z instrukcjami zawartymi w tym oknie dialogowym.

Program ESET Endpoint Antivirus pozwala użytkownikowi na blokowanie dostępu do określonych witryn internetowych i zapobieganie wyświetleniu ich zawartości w przeglądarce. Pozwala również określić, które adresy mają być wyłączone ze skanowania. Jeśli pełna nazwa serwera zdalnego jest nieznana lub użytkownik chce wskazać grupę serwerów, może użyć znaków (maski). „?” i „*”:

znak ? zastępuje jeden symbol
znak * zastępuje dowolny ciąg znaków.

Na przykład zapis *.c?m odnosi się do wszystkich adresów, których ostatnia część zaczyna się od litery c, a kończy na literze m. Środkowy znak jest dowolny — może to zatem być adres .com, .cam itp.

Znaki „*.” na początku nazwy domeny są traktowane szczególnie. Po pierwsze symbol wieloznaczny „*” nie zastępuje w tym przypadku znaku ukośnika („/”). Pozwala to uniknąć pominięcia maski. Na przykład maska *.domena.com nie odpowiada adresowi http://dowolnadomena.com/anypath#.domena.com (taki przyrostek może zostać dodany do dowolnego adresu URL bez wpływu na pobieranie). Po drugie, znaki „*.” zastępują również w tym szczególnym przypadku pusty ciąg. Dzięki temu przy użyciu jednej maski można uwzględnić całą domenę, wraz z wszelkimi domenami podrzędnymi. Na przykład maska *.domena.com odpowiada również adresowi http://domena.com. Użycie maski *domena.com byłoby nieprawidłowe, ponieważ uwzględniałaby ona również adres http://innadomena.com.