Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

ESET Endpoint Antivirus

ESET Endpoint Antivirus jest nowym rozwiązaniem zapewniającym w pełni zintegrowaną ochronę komputera przed zagrożeniami. Bezpieczeństwo komputera zapewnia najnowsza wersja silnika skanowania ESET LiveGrid® o szybkim i precyzyjnym działaniu. W wyniku tego połączenia powstał „inteligentny” system, który w porę ostrzega przed atakami i szkodliwymi aplikacjami zagrażającymi komputerowi.

Program ESET Endpoint Antivirus jest kompletnym oprogramowaniem zabezpieczającym opracowanym dzięki naszym długotrwałym wysiłkom mającym na celu połączenie maksymalnej ochrony i minimalnego wpływu na pracę komputera. Zaawansowane techniki oparte na sztucznej inteligencji potrafią z wyprzedzeniem eliminować przenikające do systemu wirusy, aplikacje szpiegujące, konie trojańskie, robaki, oprogramowanie reklamowe i programy typu rootkit oraz inne formy ataków z Internetu, unikając przy tym obniżania wydajności komputera czy zakłócania jego pracy.

program ESET Endpoint Antivirus jest przeznaczony głównie do użytku na stacjach roboczych w środowiskach firm.

W części Instalacja znajdują się tematy pomocy podzielone na kilka rozdziałów i podrozdziałów, w których informacje zostały uporządkowane w odpowiednim kontekście (np. Pobieranie, Instalacja i Aktywacja).

Korzystanie z programu ESET Endpoint Antivirus w połączeniu z programem ESET PROTECT w środowisku przedsiębiorstwa umożliwia łatwe zarządzanie dowolną liczbą klienckich stacji roboczych, stosowanie polityk i reguł, monitorowanie procesów wykrywania oraz zdalne konfigurowanie klientów z dowolnego komputera podłączonego do sieci.

W rozdziale Często zadawane pytania omówiono niektóre często zadawane pytania oraz typowe problemy.


Funkcje i zalety

Przeprojektowany interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika w tej wersji został przeprojektowany i uproszczony na podstawie wyników testów użyteczności. Wszystkie sformułowania w graficznym interfejsie użytkownika i powiadomieniach zostały dokładnie sprawdzone i poprawione. Interfejs teraz obsługuje języki pisane od prawej do lewej, na przykład hebrajski i arabski. Pomoc online została zintegrowana z programem ESET Endpoint Antivirus i udostępnia dynamicznie aktualizowaną treść pomocy.

Tryb ciemny

Rozszerzenie, które pomaga szybko przełączyć ekran na tryb ciemny. Preferowany schemat kolorów można wybrać w elementach interfejsu użytkownika.

Moduł antywirusowy i antyspyware

Aktywnie wykrywa i leczy więcej znanych i nieznanych wirusów, robaków, koni trojańskich oraz programów typu rootkit. Zaawansowana heurystyka oznacza nawet nigdy przedtem niespotykane szkodliwe oprogramowanie, chroniąc użytkownika przed nieznanymi zagrożeniami i eliminując je, zanim zdążą wyrządzić szkody. Ochrona dostępu do stron internetowych i ochrona przed atakami typu „phishing” monitoruje komunikację między przeglądarkami internetowymi a zdalnymi serwerami (obsługuje połączenia SSL). Ochrona programów poczty e-mail oferuje sprawdzanie komunikacji przychodzącej za pośrednictwem protokołów POP3(S) oraz IMAP(S).

Regularna aktualizacja

Regularne aktualizowanie silnika detekcji (wcześniej nazywanego „bazą sygnatur wirusów”) i modułów programu to najlepszy sposób na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa komputera.

ESET LiveGrid®
(Reputacja oparta na chmurze)

Użytkownik może sprawdzić reputację działających procesów i plików bezpośrednio z poziomu programu ESET Endpoint Antivirus.

Zdalne zarządzanie

ESET PROTECT umożliwia zarządzanie produktami ESET na stacjach roboczych, serwerach oraz urządzeniach mobilnych w środowisku sieciowym z jednej lokalizacji centralnej. Przy użyciu konsoli internetowej ESET PROTECT (konsoli internetowej ESET PROTECT) można wdrażać rozwiązania ESET, zarządzać zadaniami, egzekwować polityki bezpieczeństwa, monitorować stan systemu, a także szybko reagować na problemy i zagrożenia pojawiające się na komputerach zdalnych.

Ochrona przed atakami z sieci

Analizowanie zawartości w ruchu sieciowym i ochrona przed atakami z sieci. Wszelki ruch sieciowy uznany za szkodliwy zostanie zablokowany.

Kontrola dostępu do stron internetowych (tylko ESET Endpoint Security)

Funkcja kontroli dostępu do stron internetowych umożliwia blokowanie stron internetowych, które mogą zawierać obraźliwe materiały. Ponadto pracodawcy oraz administratorzy systemu mogą zablokować dostęp do ponad 27 wstępnie zdefiniowanych kategorii i ponad 140 podkategorii witryn internetowych.