Seznam URL adres

Správa seznamů URL adres umožňuje definovat seznamy adres webových stránek, které budou blokovány, povoleny, nebo vyloučeny z kontroly. Webové stránky zařazené na seznamu blokovaných stránek nebudou dostupné, zatímco stránky vyloučené z kontroly nebudou kontrolovány na přítomnost škodlivého kódu.

Pokud chcete povolit přístup pouze na adresy uvedené v Seznamu povolených adres, aktivujte možnost Povolit přístup pouze na URL adresy zařazené do seznamu povolených adres.

Pro aktivování daného seznamu aktivujte možnost Seznam je aktivní. Pokud chcete zobrazit upozornění při přístupu na webovou stránku umístěnou na seznamu, zaškrtněte možnost Upozornit při aplikování adresy ze seznamu.

V seznamech můžete používat speciální znaky * a ?, Přičemž znak * nahrazuje libovolný řetězec a znak ? nahrazuje libovolný znak. Vyloučené adresy se nekontrolují proti hrozbám a proto by měl seznam výjimek obsahovat pouze ověřené a důvěryhodné adresy. Rovněž je potřeba dbát opatrnosti při používání speciálních znaků v tomto seznamu.