Karanténa

Hlavní funkcí karantény je bezpečně uschovat infikované soubory. Soubory jsou uloženy do karantény v případě, že nemohou být léčeny, pokud není bezpečné a doporučené jejich odstranění (systémové soubory) nebo pokud je ESET Cyber Security Pro detekoval nesprávně (tzv. falešný poplach).

Do karantény můžete také ručně přidat libovolný soubor. Tento postup je vhodný, pokud soubor vykazuje podezřelou aktivitu, ale není detekován rezidentní ochranou. Soubory v karanténě můžete následně odeslat na analýzu do virové laboratoře ESET.

Soubory uložené v karanténě můžete zobrazit v přehledné tabulce, která obsahuje datum a čas přidání souboru do karantény, cestu k původnímu umístění souboru, velikost souboru v bajtech, důvod přidání (např. přidaný uživatelem) a počet infiltrací (např. pokud se jedná o archiv obsahující více infikovaných souborů). Karanténa s uloženými soubory () zůstává na disku i po odinstalaci ESET Cyber Security Pro. Soubory jsou v karanténě uloženy v bezpečném šifrovaném formátu a můžete je obnovit například v případě nesprávné detekce.