Nalezena infiltrace

Infiltrace se do systému mohou dostat mnoha způsoby: z internetových stránek, sdílených složek, pošty, výměnných médií (USB, externí disky, CD, DVD, diskety atd.).

Pokud váš počítač vykazuje znaky napadení škodlivým kódem, např. je pomalejší, často "mrzne" apod., doporučujeme provést následující kroky:

1.Otevřete ESET Cyber Security Pro a klikněte na záložku Kontrola počítače.

2.Vyberte Smart kontrola (více informací v kapitole Smart kontrola).

3.Po dokončení kontroly, zkontrolujte zobrazený protokol.

Pokud chcete zkontrolovat pouze určitou část disku, vyberte možnost Volitelná kontrola a vyberte vlastní cíle kontroly.

Obecným příkladem postupu při řešení problému s infiltrací je situace, kdy rezidentní ochrana souborového systému s nastavenou standardní úrovní léčení najde hrozbu a pokusí se o vyléčení nebo vymazání souboru. Pokud modul rezidentní ochrany nemá nastavenou akci, která se má provést, ESET Cyber Security Pro vás vyzve prostřednictvím okna s upozorněním k výběru akce. Obvykle jsou k dispozici možnosti Léčit, Smazat a Ponechat. Pokud vyberte Ponechat, s infikovaným souborem se neprovede žádná akce, což nedoporučujeme. Výjimkou může být situace, kdy máte jistotu, že soubor je neškodný a byl chybně detekován.

Léčení a mazání
Použijte léčení, pokud byl soubor napaden virem, který k němu přidal škodlivý kód. Infikovaný soubor se tak může v některých případech obnovit do původního stavu. Pokud však soubor obsahuje výhradně škodlivý kód, bude vymazán.

THREAT_FOUND

Mazání souborů v archivech
Ve výchozím režimu léčení bude celý archiv vymazán pouze tehdy, pokud obsahuje výhradně infikované a žádné "čisté" soubory. Jinými slovy, archivy se nevymazávají, pokud obsahují i neškodné (nenapadené) soubory. Opatrnost je však nutná, pokud spustíte kontrolu s nastavením Přísné léčení. V tomto režimu bude archiv obsahující alespoň jeden soubor s infiltrací, bez ohledu na stav ostatních souborů, v archivu smazán.